II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela Miłosierdzia Bożego23.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Dzisiaj z okazji święta Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 w kaplicy cmentarnej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach. Serdecznie zapraszamy.
 
2. Msze święte w dni powszednie odprawiamy: w kościele parafialnym o godzinie 18.30, w Piotrkowiczkach w piątki o godzinie 17.30. 
 
3. Zebranie dla rodziców dzieci, które będą przeżywały rocznicę komunii świętej odbędzie się w najbliższy wtorek, tj. 25 kwietnia o godzinie 19.00 w świetlicy przy kościele parafialnym. Na te spotkanie bardzo prosimy aby byli obecni wszyscy rodzice.
 
4. Informujemy Was, że w środę – 3 maja w naszej parafii odbędzie się kanoniczna wizytacja Księdza Biskupa Jacka Kicińskiego z Wrocławia, w czasie której udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży i z parafii z Kryniczna. Plan wizytacji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem i na stronie parafialnej. Prosimy o zapoznanie się z nim. 
 
5. W związku ze zbliżającą się wizytacją kanoniczną parafii, w środę 26 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. 
 
6. W czwartek, 27 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele parafialnym odbędzie się próba liturgiczna dla tych kandydatów do bierzmowania, którzy podczas bierzmowania pełnią funkcje liturgiczne. 
 
7. W piątek, 28 kwietnia w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania. Plan spotkania: godzina 18.00 – spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków; godzina 18.30 – Msza święta; godzina 19.00 – próba liturgiczna dla kandydatów i świadków. 
 
8. W niedzielę, 30 kwietnia podczas Mszy świętej o godzinie 12.00 w kościele parafialnym, kandydaci do bierzmowania otrzymają z rąk swoich rodziców krzyż, który podczas bierzmowania poświęci i wręczy im Ksiądz biskup. 
 
9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 
 – w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
– we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty
– w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła 
 
10. W dniu dzisiejszym decyzją Konferencji Episkopatu Polski po każdej Mszy świętej jest zbierana do puszek ofiara pieniężna na rzecz pomocy dla poszkodowanych w Syrii. Prosimy o ofiarność! 

 

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!


W tym tygodniu pożegnaliśmy Ignacego Mazurkiewicza z Wysokiego Kościoła. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach.