ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Początek okresu Wielkanocnego

16.04.2017

1. Dzisiaj Msze święte odprawimy jeszcze: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45, a w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Nie będzie Mszy świętych popołudniowych.

2. Jutro Msze święte celebrowane będą według porządku niedzielnego. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

3. Od wtorku Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w kościele parafialnym o godzinie 18.30; w Piotrkowiczkach w piątki o godzinie 17.30. Natomiast w sobotę o godzinie 17.00 Msza święta będzie w Pierwoszowie.

4. Informujemy, że z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.

5. W tym tygodniu w środę, tj. 19 kwietnia zapraszamy na spotkanie do salki przy kościele parafialnym o godzinie 19.00 osoby należące do grup różańcowych oraz do parafialnego Caritas.

6. W czwartek – 20 kwietnia o godzinie 19.00 w salce przy kościele parafialnym będzie spotkanie z rodzicami dzieci, które w maju przystąpią do pierwszej komunii świętej. Prosimy aby nikogo z tych rodziców nie zabrakło.

7. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym dniu zapraszamy wszystkich parafian do kaplicy cmentarnej o godzinie 15.00, gdzie odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

8. Na prośbę papieża Franciszka decyzją Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę – 23 kwietnia po każdej Mszy świętej będzie zbierana do puszek ofiara pieniężna na rzecz pomocy dla poszkodowanych w Syrii. Prosimy o ofiarność!

9. Najważniejsze święta, które przeżywamy są wielkim przedsięwzięciem od strony organizacyjnej. Dlatego trzeba teraz wyrazić wdzięczność wobec tych, którzy włożyli wiele wysiłku w ich przygotowanie.
Dziękujemy: Pani Teresie Kukułce i z jej rodziny za zrobienie Ciemnicy i Bożego Grobu w Wysokim Kościele i za przyozdobienie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość oraz za zadbanie porządku wokół kościoła; Pani Sołtys z Piotrkowiczek i Pani Sołtys z Mienic oraz bardzo licznej grupie parafian z Piotrkowiczek i Mienic za trud i ofiarowany czas w zrobieniu Ciemnicy i Bożego Grobu w kościele filialnym oraz za jego przyozdobienie; państwu Klimiuk za posprzątanie i przyozdobienie kaplicy w Wiszni Małej; tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu; Panu Czesławowi Miziniak za przywiezienie kwiatów, Liturgicznej Służbie Ołtarza, tj. ministrantom i lektorom; panu Adamowi Janikowi; panu Organiście; i tym wszystkim wiernym, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym. Dziękujemy także tym osobom, które na Niedzielę Palmową zrobili do kościoła parafialnego palmę. Wszystkim z serca składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zapraszamy do lektury świątecznego numeru Gościa Niedzielnego.

Wam, drodzy Parafianie oraz miłym gościom i osobom, które u nas uczestniczą w liturgii składamy najserdeczniejsze życzenia: Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem stanie się w naszym życiu źródłem radości. Niech Ten, który pozwala dotknąć swoich ran, obdarzy Was zdrowiem duszy i ciała. Niech Was wypełni swoim pokojem i abyście nieśli Go także tym, do których zostaliście posłani. Wszystkim życzymy radosnego Alleluja!

Salwatorianie

1. W związku ze zbliżającą się wizytacją kanoniczną parafii, w środę 26 kwietnia 2017 roku o godz. 19. 00 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów wraz z rodzicami.

2. W czwartek, 27 kwietnia 2017 roku o godz. 19. 00 w kościele parafialnym odbędzie się próba liturgiczna dla tych Kandydatów do Bierzmowania, którzy podczas Bierzmowania pełnią funkcje liturgiczne.

3. W piątek, 28 kwietnia 2017 roku w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie wszystkich Kandydatów do Bierzmowania. Plan spotkania:
Godz. 18. 00 – spowiedź święta dla Kandydatów do Bierzmowania, ich Rodziców i Świadków
Godz. 18. 30 – Msza Święta
Godz. 19. 00 – próba liturgiczna dla Kandydatów i Świadków

4. W niedzielę, 30 kwietnia 2017 roku podczas Mszy Świętej o godz. 12. 00 w kościele parafialnym, Kandydaci do Bierzmowania otrzymają z rąk swoich Rodziców krzyż, który podczas Bierzmowania poświęci i wręczy im ks. Biskup.