NIEDZIELA PALMOWA

MĘKI PAŃSKIEJ09.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. W tym tygodniu do Wielkiej Środy Msza święta będzie odprawiana o godzinie 17.00. Zmiana będzie po świętach Wielkanocnych. 

2. W Wielką Środę od godziny 9.00 wyruszymy z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych. Osoby, które chcą przyjąć kapłana, a nie są zapisane na liście stałych odwiedzin, prosimy zgłosić w kancelarii lub zakrystii do najbliższego wtorku.

3. W Wielką Środę zapraszamy wszystkich parafian do kościoła parafialnego o godzinie 17.00 na Mszę świętą, po której odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej z racji roku Fatimskiego odmawiając cząstkę różańca przeplataną rozważaniami ku czci Matki Bożej. Na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu będziemy celebrować najważniejsze chrześcijańskie święto: TRIDUUM PASCHALNE. Triduum zaczyna się w Wielki Czwartek wieczorem i trwa do wieczora Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Są to dni najbardziej święte w roku! Dlatego przeżyjmy je z wiarą i pobożnością biorąc w kościele udział w ceremoniach liturgicznych!

5. Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i kapłaństwa. Msza święta w tym dniu zostanie odprawiona w obu naszych kościołach o godzinie 18.30. Po Mszy świętej będzie adoracja w ciemnicy do godziny 22.00.

6. W Wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od godz. 9.00 do rozpoczęcia Ceremonii Wielkopiątkowych.

7. Wielki Piątek – pamiątka dnia śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętej. Ceremonie wielkopiątkowe rozpoczną się w obu kościołach o godzinie 18.30. Po ceremoniach, odśpiewanie 3 części Gorzkich Żali i adoracja przy Bożym Grobie do godziny 22.00. Ofiary złożone do koszyków w czasie adoracji Krzyża przeznaczone zostaną na Boży Grób w Jerozolimie.

8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły; czyli wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych, a dorosłych obowiązuje nadto post ilościowy czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Prosimy także o powstrzymanie się od spożywania napojów alkoholowych i zachęcamy do różnych form osobistej pokuty. Bardzo też prosimy abyście przyozdobili krzyż przy kościele parafialnym i filialnym oraz krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii.

9. W tym dniu zostaną odprawione nabożeństwa Drogi Krzyżowej w obu kościołach: o godzinie 10.00 dla dorosłych, a dla dzieci o godzinie 11.00. Znajdźcie czas, aby w tym szczególnym dniu być na ostatniej w tym roku Drodze Krzyżowej!

10. Wielka Sobota – w tym dniu również nie ma Mszy świętej. Przyjdziemy adorować Pana Jezusa spoczywającego w grobie. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00 do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Również w tym dniu zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych aż do zakończenia liturgii Wigilii Paschalnej.

11. W Wielką Sobotę będziemy święcić pokarmy: w Wysokim Kościele o godzinie 10.00, 11.00, 12.00 i 14.00. Natomiast w Piotrkowiczkach o godzinie 11.00 i 12.00. 

12. O godz. 22.00, w obu kościołach, rozpoczniemy liturgię Wigilii Paschalnej. To najważniejsza uroczystość chrześcijańska i najuroczystsza Msza św. w roku. Mimo, że rozpoczniemy ją w sobotę, to Wigilia Paschalna należy już do niedzieli – jest pierwszą Mszą Niedzieli Zmartwychwstania! Na tę najpiękniejszą liturgię przynieście ze sobą świece.

13. Wigilię Paschalną zakończymy REZUREKCJĄ, czyli procesją wokół kościołów na cześć Chrystusa Zmartwychwstałego. Nie będzie więc procesji rezurekcyjnej w niedzielę rano.

14. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego czyli w Wielkanoc Msze święte będą celebrowane: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45, a w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Nie będzie w tym dniu Mszy świętych popołudniowych.

15. Spowiedź w Wielkim Tygodniu będzie:
– w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą świętą w kościele parafialnym
– w Wielki Czwartek – pół godziny po Mszy świętej aż do zakończenia adoracji (w obu kościołach)
– w Wielki Piątek pół godziny po ceremoniach, aż do zakończenia adoracji (w obu kościołach)

16. W Wielką Sobotę i w Niedzielę Wielkanocną spowiedzi nie będzie!

17. Informujemy, że przez dwie niedziele do puszek Caritas złożyliście ofiarę w wysokości 1613 złotych. Bóg zapłać Wam za dar serca! Składamy także serdeczne podziękowania Państwu Arkadiuszowi i Marcie Aptazy za ofiarowanie wędlin dla rodzin potrzebujących oraz osobom Caritas za zrobienie paczek i rozwiezienie ich w czwartek. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania!


W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Nędza z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

Dziękujemy za wszelkie dobro! Życzymy wszelkiego błogosławieństwa i głębokiego przeżycia największych tajemnic naszej wiary!

Salwatorianie