V NIEDZIELA

okresu przygotowania paschalnego (Wielkiego Postu)


02.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Informujemy, że do Wielkiej Środy Msze święte w tygodniu w kościele parafialnym i w piątek w Piotrkowiczkach jeszcze będą odprawiane o godzinie 17.00. Zmiana nastąpi po świętach Wielkanocnych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawimy w piątek o godzinie 17.00. Po nabożeństwie – Msza święta.

3. W przyszłą niedzielę (9 kwietnia) przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie palm.

4. Okazja do spowiedzi wielkanocnej w przyszłą niedzielę, tj. w Niedzielę Palmową będzie pół godziny i w czasie Mszy świętej. W spowiedzi na Mszach dopołudniowych wspomoże nas ksiądz, który przyjedzie z naszego seminarium duchownego z Bagna. Prosimy Was abyście w tą niedzielę wszyscy oczyścili swoje serca w Sakramencie Pokuty.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i na koniec będzie ucałowanie relikwii.

6. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w pierwszy piątek będzie w Piotrkowiczkach pół godziny przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej. 

7. W piątek, 7 kwietnia w kościele parafialnym w Wysokim Kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. W programie spotkania: godz. 18.00 – spowiedź święta; godz. 18.30 – Droga Krzyżowa z Komunią świętą i godz. 19.00 – pierwsza próba liturgiczna. Prosimy aby nikogo nie zabrakło w tym dniu.

8. W niedzielę Palmową, 9 kwietnia grupa 14 kandydatów zostanie włączona do grona Liturgicznej Służby Ołtarza jako ministranci. Uroczystość będzie miała miejsce w Piotrkowiczkach podczas Mszy świętej o godz. 9.45, a w Wysokim Kościele o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy Rodziców i Rodziny kandydatów oraz wszystkich Parafian. Próba przed tą uroczystością będzie w sobotę, 8 kwietnia o godz. 11.00 w Wysokim Kościele, a o godz. 12.00 w Piotrkowiczkach.

9. W dniu dzisiejszym po raz drugi osoby należące do parafialnej grupy Caritas zbierają do puszek ofiary pieniężne, które zostaną przeznaczone na zrobienie paczek dla osób potrzebujących w naszej parafii na święta Wielkanocne. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać!

10. W najbliższy czwartek (6 kwietnia) od godziny 10.30 członkowie Caritas z Księdzem Proboszczem będą odbierać dary dla potrzebujących, które złożyliście do koszów w sklepach na terenie naszej parafii. Jeśli ktoś chciałby jeszcze indywidualnie przywieźć dary żywnościowe, to prosimy o dostarczenie ich do czwartku do godziny 16.00 do Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej.


Zachęcamy do zakupienia i czytania nowej lektury Gościa Niedzielnego!

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Szczur z Machnic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski.

Salwatorianie