IV NIEDZIELA

okresu przygotowania paschalnego (Wielkiego Postu)

26.03.2017

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Michał Piela, salwatorianin z Wrocławia. Serdecznie go witamy i życzymy pomocy Ducha Świętego w trudzie głoszenia Bożego Słowa.

2. Msze z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane: w Wysokim Kościele w poniedziałek i we wtorek o godzinie 9.30 i 18.30, a w środę o godzinie 18.45; w Piotrkowiczkach codziennie o godzinie 17.15. Bardzo prosimy młodzież gimnazjalną, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich wiernych aby wzięli udział w rekolekcjach. Skorzystajmy wszyscy z daru Bożego miłosierdzia!

3. W środę na zakończenie rekolekcji okazja do spowiedzi: w Wysokim Kościele o godzinie 9.00 i 18.00. Natomiast w Piotrkowiczkach o godzinie 16.30. W tym też dniu będzie można złożyć ofiarę na tacę – zbierze ją Ksiądz Rekolekcjonista. Prosimy Was o ofiarność!

4. Rekolekcje dla dzieci odbędą się w poniedziałek i we wtorek w salce w Wiszni Małej: dla grupy I – młodszej od godz. 8.00 do 8.45 i dla grupy II – starszej od godz. 8.55 – 9.40. Natomiast w środę w ostatni dzień rekolekcji zapraszamy wszystkie dzieci, rodziców i nauczycieli na godzinę 8.00 do kościoła parafialnego. Po Mszy świętej dzieci zostaną odwiezieni do szkoły autobusem.

5. Plan rekolekcji dla dzieci i dla dorosłych jest wywieszony w gablotkach przed kościołem, a także umieszczony na parafialnej stronie internetowej.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątek o godzinie 17.00. Po nabożeństwie Msza święta.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych. Odwiedzimy ich przed świętami, tj. 12 kwietnia.

8. W najbliższą niedzielę po Mszach świętych będzie zmiana tajemnic różańcowych, tj. o godzinie 9.45 w Piotrkowiczkach i o godzinie 12.00 w Wysokim Kościele.

9. W przyszłą niedzielę, tj. 02 kwietnia osoby należące do parafialnej grupy Caritas będą po raz drugi zbierać do puszek ofiary pieniężne, które są zostaną przeznaczone na zrobienie paczek dla osób potrzebujących w naszej parafii na święta Wielkanocne. Za każdą ofiarę jaką złożycie składamy Bóg zapłać!

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać państwu Izabeli i Krzysztofowi Borodycz za zakupienie do salki w Wiszni Małej ociepleń na ławki, tj. gąbek obszytych materiałem, które będą służyć do siedzenia. Słowa podziękowania składamy też Panu Andrzejowi Starule i Stefanowi Hupie za wycięcie drzew przy kościele w Piotrkowiczkach oraz 10 osobom z Mienic i z Piotrkowiczek za zrobienie porządków wokół kościoła filialnego.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Życzymy Wam dobrego przeżycia rekolekcji oraz wszelkich potrzebnych łask!

Salwatorianie