III NIEDZIELA

okresu przygotowania paschalnego (Wielkiego Postu)

19.03.2017

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątki o godzinie 17.00. Po nabożeństwie – Msza święta.

2. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Przewodniczyć im będzie ks. Michał Piela, salwatorianin, pracujący we Wrocławiu. Na każdej Mszy świętej zostanie wygłoszona nauka ogólna dla wszystkich. Bardzo prosimy młodzież gimnazjalną, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich wiernych o zarezerwowanie czasu na te święte wielkopostne ćwiczenia. Skorzystajmy wszyscy z daru Bożego miłosierdzia! Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotkach przed kościołem i na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – Uroczystość świętego Józefa Oblubieńca NMP
– w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

4. W dniu dzisiejszym osoby należące do parafialnego Caritas zbierają ofiary pieniężne do puszek, które zostaną przeznaczone na zrobienie paczek dla rodzin potrzebujących na święta wielkanocne. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom z Pierwoszowa, którzy złożyli ofiarę pieniężną w kwocie 515 złotych na zakup kwiatów do Ciemnicy i Bożego Grobu.

6. Informujemy, że tydzień temu na pomoc polskim misjonarzom złożyliście ofiarę w wysokości 640 złotych. Dziękujemy za Wasz dar serca.

7. Po Mszy świętej można zakupić paschaliki w ramach akcji Wielkanocne Dzieło Caritas.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze można znaleźć m.in. Formularz, na którym możesz złożyć podpis i włączyć się w obronę rodziny złożonej z mamy, taty i dzieci; Tylko Kościół jest dziś w stanie zorganizować realną i skuteczną pomoc dla ofiar w Syrii i wiele innych bardzo ciekawych artykułów. Można też zakupić Mały Gość Niedzielny, który jest przeznaczony dla dzieci.

Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski!

Salwatorianie