II NIEDZIELA

okresu przygotowania paschalnego (Wielkiego Postu)

12.03.2017

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątek o godzinie 17.00. Po nabożeństwie – Msza święta.

2. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele: w Wysokim Kościele po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach po Mszy świętej o godzinie 9.45; w Wiszni Małej przed Mszą o godzinie 10.30.

3. Ofiary zbierane dzisiaj do skarbonek są pomocą dla polskich misjonarzy. Za każdy datek złożony na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W dniu jutrzejszym, tj. w poniedziałek – 13 marca zapraszamy wszystkich parafian do kościoła parafialnego o godzinie 17.00 na Mszę świętą, po której odprawimy nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej z racji roku Fatimskiego odmawiając cząstkę różańca przeplataną czytaniem rozważań ku czci Matki Bożej. Na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy!

5. W przyszłą niedzielę, tj. 19 marca i w niedzielę – 2 kwietnia składka zbierana do puszek przez osoby należące do parafialnego Caritas będzie przeznaczona na pomoc w przygotowaniu paczek dla rodzin potrzebujących na święta Wielkanocne. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten zaszczytny cel składamy serdeczne Bóg zapłać! Bardzo mile są widziany sponsorzy, którzy wesprą naszą inicjatywę.

6. W przyszłą niedzielę w kalendarzu przypada świętego Józefa – patrona Księdza Proboszcza. Zapraszamy w tym dniu wszystkich na Mszę świętą o godzinie 12.00. Jednocześnie informujemy, że Niedziela Wielkopostna ma pierwszeństwo, dlatego liturgiczna uroczystość będzie obchodzona w poniedziałek, tj. 20 marca.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom z Machnic, którzy złożyli ofiarę pieniężną w kwocie 500 złotych na zakup kwiatów do Ciemnicy i Bożego Grobu.

8. Od dziś można zakupić: paschaliki małe i duże oraz baranki z białej czekolady w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Małe kosztują 6 złotych, duże 14 złotych i baranki 5 złotych.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze oprócz stałych rubryk m.in.: Dieta i post – jaka jest między nimi różnica; O filmie „Chata” – sfilmowanym traktatem o Trójcy Świętej, który wszedł niedawno na ekrany polskich kin i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Wszystkim parafianom i gościom niech Pan da wytrwałość w wypełnianiu wielkopostnych postanowień i udziela wszelkich potrzebnych łask!

Salwatorianie