I NIEDZIELA

okresu przygotowania paschalnego (Wielkiego Postu)

05.03.2017

1. Wielki Post jest szczególnym okresem łaski! Starajmy się przeżyć go właściwie. Zadbajmy o odnowienie naszej modlitwy, o dobrą lekturę, o chwilę ciszy. Niech nie zabraknie jakiegoś wyrzeczenia i czuwania nad sobą. Starajmy się też gorliwiej w tym właśnie czasie okazać serce bliźnim. Modlitwa, post i jałmużna wyjednują nam Boże miłosierdzie!

2. Trudno wyobrazić sobie Wielki Post bez Gorzkich Żali. Wszystkich, którym droga jest Męka Chrystusa zapraszamy na to nabożeństwo dzisiaj i w następne niedziele Wielkiego Postu w Wysokim Kościele po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach po Mszy świętej o godzinie 9.45 i w Wiszni Małej przed Mszą świętą o godzinie 10.30.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątek o godzinie 17.00. Po nabożeństwie – Msza święta.

4. Informujemy, że Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w czwartą Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 26 marca.

5. W tym tygodniu w środę, 8 marca odbędzie się spotkanie Grupy Biblijnej na plebanii o godzinie 18.30. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zgłębiać Pismo Święte i modlić się Psalmami.

6. W środę przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

7. W przyszłą niedzielę – 12 marca zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego dzieci wraz z rodzicami, które w maju przystąpią do pierwszej komunii świętej.

8. Od jutra, tj. poniedziałku w sklepach na terenie naszej parafii będą wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze na zrobienie paczek dla rodzin potrzebujących pomocy na święta Wielkanocne. W miarę możliwości wspomóżcie tych potrzebujących ludzi z naszej parafii.

9. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara pieniężna do puszek na pomoc polskim misjonarzom.

10. Od przyszłej niedzieli będzie można zakupić: paschaliki małe i duże oraz baranki z białej czekolady w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Małe kosztują 6 złotych, duże 14 złotych i baranki 5 złotych.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze m.in.: Matka Boża w Fatimie wzywa do pokuty; O historii miejsca nazywanego Czyśćcem św. Patryka oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski.

Salwatorianie