VIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

26.02.2017

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo przygotowujące do rozpoczęcia Wielkiego Postu. Dzisiaj od godziny 15.00 adoracja będzie w kościele parafialnym do rozpoczęcia Mszy o godz. 16.45. Jutro i we wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym będzie od godziny 15.00; w Piotrkowiczkach w poniedziałek i we wtorek od godz. 15.30. W tych dniach zakończymy je Mszą świętą o godzinie 17.00. Prosimy Was, Drodzy Parafianie, abyście nie pozostawili Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie samotnego w pustym kościele!

2. W Środę Popielcową, 1 marca rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00 i 17.00; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i 17.00

3. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ilościowy i jakościowy. To znaczy, że:
– wierni od 18-tego do 60-tego roku życia spożywają w tym dniu jeden, bezmięsny posiłek do syta (dwa pozostałe mają być lekkie)
– osoby od 14-tego do 18-tego roku życia oraz osoby powyżej 60-tego roku życia obowiązuje tylko wstrzemięźliwość (powstrzymanie się) od pokarmów mięsnych (czyli post jakościowy).

4. W piątek, w obu kościołach o godzinie 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na którą zapraszamy wszystkich wiernych: dzieci, młodzież oraz dorosłych. Bezpośrednio po nabożeństwie – Msza święta.

5. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w niedziele Wielkiego Postu: w Wysokim Kościele po Mszach o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach po Mszy św. o godzinie 9.45, a w Wiszni Małej przed Mszą św. o godzinie 10.30. W Pierwoszowie Gorzkie Żale będą śpiewane w soboty o godz. 16.30, czyli przed Mszą świętą.

6. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i o dobre odprawienie rekolekcji wielkopostnych i spowiedzi wielkanocnej. Prosimy Was o modlitwę w tej intencji.

7. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami!

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i na koniec będzie ucałowanie relikwii.

9. Okazja do skorzystania pokuty w pierwszy piątek miesiąca w Piotrkowiczkach będzie pół godziny przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej.

10. W pierwszą sobotę odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

11. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie udzielany podczas wizytacji kanonicznej w dniu 3 maja o godz. 16.00. Z tego też powodu w najbliższy piątek, tj. 3 marca w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. W programie spotkania: o godz. 16.30 spowiedź dla kandydatów; o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa, a po jej zakończeniu Msza święta i o godz. 18.00 – spotkanie kandydatów i rodziców.

12. W sobotę, 4 marca odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza: kandydatów, ministrantów, lektorów oraz dziewczyn i chłopców, którzy chcieli by zostać ministrantami. Spotkanie to będzie w Wysokim Kościele o godz. 12.00, a w Piotrkowiczkach o godz. 13.00.

13. Po krótkiej przerwie wznawiamy spotkania Grupy Biblijnej. Wszystkich, którzy pragną zgłębiać Pismo Święte i modlić się Psalmami zapraszamy w środę 8 marca o godz. 18.30 na plebanię.

14. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie zmiana tajemnic różańcowych. W Piotrkowiczkach po Mszy św. o godzinie 9.45 i w Wysokim Kościele po Mszy św. o godzinie 12.00.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Grudzień z Machnic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...