VII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

19.02.2017

1. W najbliższą niedzielę, tj. 26 lutego rozpocznie się 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Będzie to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy już dzisiaj wszystkich aby podjęli modlitwę w tej intencji.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo przygotowujące do rozpoczęcia Wielkiego Postu. W kościele parafialnym od godziny 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do rozpoczęcia Mszy świętej o godzinie 16.45. Już dzisiaj prosimy Was Drodzy Parafianie, abyście w tym dniu licznie przyszli adorować Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

3. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w środę – święto Katedry św. Piotra Apostoła
– w czwartek – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

4. Dziękujemy Wam za Waszą obecność, za życzliwość i wszelkie dobro. Życzymy radosnej niedzieli i szczęśliwego tygodnia. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Polski biskup został wysłannikiem papieża Franciszka do Medjugorja; Dlaczego teologia ciała opracowana przez świętego Jana Pawła II ciągle nie trafiła do katolików w Polsce i w całym świecie oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów. Dostępny jest również Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie