VI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY12.02.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. W obecnym roku duszpasterskim przeżywamy w Kościele Powszechnym rok Fatimski z racji 100 rocznicy Objawień Fatimskich. W naszej Archidiecezji rozpocznie się 13 lutego i potrwa do 13 października 2017 roku. Uroczysta inauguracja będzie miała miejsce w dniu jutrzejszym o godzinie 18.30 w katedrze Wrocławskiej. Mszy świętej, po której odbędzie się nabożeństwo Fatimskie przewodniczyć będzie Metropolita Wrocławski J.E. Arcybiskup Józef Kupny. Łącząc się duchowo z naszą Archidiecezją zapraszamy wszystkich parafian w dniu jutrzejszym, tj. w poniedziałek do kościoła parafialnego na Mszę świętą o godzinie 17.00, po której odmówimy cząstkę różańca przeplataną czytaniem rozważań ku czci Matki Bożej. 

2. W tym tygodniu od wtorku do czwartku w Krakowie odbędzie się XII Synod Prowincjalny Księży Salwatorianów. Prosimy Was abyście w tych dniach pomodlili się w intencji o błogosławione jego owoce dla naszego Zgromadzenia.

3. W najbliższy piątek, tj. 17 lutego zostanie odprawiona Msza święta w Piotrkowiczkach o godzinie 17.00.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek święto świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.


Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Niepłacenie alimentów jest grzechem; Wywiad z szefową łódzkiego hospicjum, która była przy śmierci bardzo wielu osób oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów. 

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie