V NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

05.02.2017

1. Za tydzień – 12 lutego – w niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego. Podczas Mszy dzieci otrzymają świece komunijne.

2. W środę przypada 47 rocznica J. Eminencji Księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza – Seniora. Zachęcamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszych Pasterzy naszej Archidiecezji.

3. W tym tygodniu w piątek nie będzie Mszy świętej w Piotrkowiczkach o godzinie 17.00 z powodu wyjazdu kapłana.

4. W sobotę obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. W tym dniu ogarnijmy modlitwą chorych i starszych osób z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
– w piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

6. Informujemy, że w minioną niedzielę ofiara pieniężna zbierana do puszek na bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji wyniosła 580 złotych. Została przekazana do kurii.

7. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Wspomnienie o zamordowanej kilka dni temu w Boliwii polskiej wolontariuszce misyjnej Helenie; O niezwykłym krawcu, który Karola Wojtyłę nauczył pracy nad sobą oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Romana Bieńko. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie