IV NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

29.01.2017

1. W czwartek, tj. 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu zostaną w Wysokim Kościele odprawione o godzinie 9.00 i 17.00. W Piotrkowiczkach o godzinie 17.00. Tego dnia poświęcimy gromnice. Prosimy o przyniesienie tych świec.

2. W święto Matki Bożej Gromnicznej przypada światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na pomoc zakonom kontemplacyjnym.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej w kościele parafialnym odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i na koniec będzie ucałowanie relikwii. W tym też dniu będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. W pierwszy piątek, 3 lutego w kościele parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. O godzinie 16.30 spowiedź święta i o godzinie 17.00 Msza święta z konferencją. Bardzo prosimy wszystkich o obecność!

5. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w Piotrkowiczkach będzie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.

6. W pierwszą sobotę odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.

8. W sobotę przypada 11 rocznica konsekracji biskupiej Metropolity J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Zachęcamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Pasterza naszej Archidiecezji.

9. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
– w piątek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika – patrona od chorób gardła. W tym dniu po Mszy będzie udzielenie błogosławieństwa św. Błażeja
Wszystkim Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

10. Dzisiaj po Mszy świętej jest zbierana ofiara pieniężna do puszek na bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji. Prosimy o ofiarność na ten cel.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Co robić z rozproszeniami na modlitwie?; O dzielnej polskiej lekarce mieszkającej w Norwegii, która została zwolniona z pracy, bo powołała się na sprzeciw sumienia i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie