III NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

22.01.2017

1. Msze święte w tygodniu są odprawiane w Wysokim Kościele o godzinie 17.00. W piątek o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach i w sobotę w Pierwoszowie również o godzinie 17.00.

2. Kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku po Mszy świętej wieczornej od godziny 18.00 do 19.00.

3. W najbliższy piątek, tj. 27 stycznia nie będzie Mszy świętej w Piotrkowiczkach o godzinie 17.00 z powodu wyjazdu kapłana.

4. Spotkanie Służby Liturgicznej z całej parafii wraz z rodzicami będzie w sobotę – 28 stycznia o godzinie 18.00 w salce w Wysokim Kościele.

5. Spotkanie Grupy Biblijnej będzie w środę – 1 lutego o godzinie 18.00 na plebanii.

6. W czwartek zakończyliśmy doroczne odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolędę. Dziękujemy Wam, drodzy Parafianie, za to, że przyjęliście nas do swoich domów z wiarą, pobożnością i serdecznością! Dziękujemy Wam za wszelkie ofiary materialne a przede wszystkim za życzliwość i gościnność. Niech Boże błogosławieństwo, o które prosiliśmy w czasie odwiedzin kolędowych pozostanie w Waszych Rodzinach i mieszkaniach. Wszystkim tym rodzinom, które nas przyjęły składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
– w środę – święto Nawrócenie św. Pawła Apostoła
– w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
– w piątek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
– w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

8. Na apel Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego w przyszłą niedzielę, tj. 29 stycznia po każdej Mszy świętej będzie zbierana do puszek ofiara pieniężna na bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji. Prosimy Was o ofiarność.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: O nowo wybudowanych kościołach, które zostały uznane za najbardziej oryginalne dziedzictwo polskiej architektury XX wieku oraz płyta CD z arcydziełami muzyki w wykonaniu Andrea Bocelliego jednego z największych śpiewaków naszych czasów i wiele innych ciekawych artykułów. Można też kupić Mały Gość Niedzielny dla dzieci, w którym znajduje się plakat z Kamilem Stochem.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie