II NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY15.01.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Msze święte do czwartku, tj. 19 stycznia zostaną odprawione w Wysokim Kościele o godzinie 9.00. Natomiast od piątku o godzinie 17.00. 

2. Plan odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu (kolędę rozpoczynamy zawsze o godz. 15.30):
– w poniedziałek – Wisznia Mała – ulice: Szkolna od OKSiR-u, Krótka, Wąska, blok przy ul. Wąskiej, Wrocławska, Parkowa i Pocztowa (jeden kapłan od OKSiR-u; drugi od ul. Pocztowej)
– we wtorek – Wisznia Mała – ulice: Łąkowa, Kwiatowa, Polna, Wrzosowa, Gajowa, Makowa, Orlikowa, Różana i Chabrowa (jeden kapłan od ul. Makowej; drugi od leśniczówki przy ul. Łąkowej) 
– w środę – Wisznia Mała – ulice: Nad Potokiem i Szkolna (jeden kapłan od szkoły; drugi od państwa Jurkowskich)

3. W czwartek (19 stycznia) chcemy odwiedzić jeszcze te rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie. Jeśli ktoś chce skorzystać z tej możliwości, to prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie do środy, tj. 18 stycznia do godziny 14.00 lub można też to uczynić dzisiaj po zakończonej Mszy świętej w zakrystii.

4. W środę – 18 stycznia rozpoczyna się w całym kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. W najbliższy piątek, tj. 20 stycznia o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach zostanie odprawiona Msza święta.

6. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata
– w czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
– w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.


Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze, oprócz stałych rubryk, m.in.: Raport o religijności Polaków; Jak pewna Włoszka zachęciła do ewangelizowania pół miliona ludzi i wiele innych ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Buławkę z Pierwoszowa i Józefa Kozana z Machnic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie