ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

(Zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego)

08.01.2017

1. Dzisiaj, w święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Jutro w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Jednak zgodnie z polskim zwyczajem, do drugiego lutego (czyli święta Ofiarowania Pańskiego) pozostawimy w kościele żłóbek i choinki, a także będziemy jeszcze śpiewać kolędy.

2. W dniu dzisiejszym o godzinie 15.45 w kościele parafialnym dzieci najmłodsze ze szkoły podstawowej z Wiszni Małej wystawią jasełka bożonarodzeniowe, na które wszystkich parafian w imieniu swoim i dzieci serdecznie zapraszamy.

3. Msza święta w tym tygodniu od poniedziałku do piątku będzie odprawiana w Wysokim Kościele rano o godzinie 9.00. Natomiast w sobotę Msza św. w Wysokim Kościele i w Pierwoszowie będzie o godzinie 17.00.

4. Kancelaria parafialna w czasie odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu będzie czynna od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 11.00.

5. Plan odwiedzin kolędowych w tym tygodniu (kolędę rozpoczynamy zawsze o godz. 15.30):
– w poniedziałek – Wysoki Kościół (jeden kapłan od ul. Na Skarpie; drugi – od plebanii)
– we wtorek – Pierwoszów – ulice: Lipowa, Dębowa, Wierzbowa, Parkowa, Sportowa, Ogrodowa, Spacerowa, Polna i Wrocławska (jeden kapłan od ul. Lipowej; drugi – od państwa Brewka)
– w środę – Pierwoszów – ulice: Janowa, Leśna, Osiedlowa, Piękna, Słoneczna, Krótka, Wiosenna i Wrocławska (jeden kapłan od lasu; drugi – od państwa Pawła Kowalczyka przy ul. Wrocławskiej)
– w czwartek – Wisznia Mała – ulice: Leśna, Przy Dębie, Na Kolonii, Akacjowa i Modrzewiowa (jeden kapłan od państwa Kozłowskich – Ligota Piękna; drugi od państwa Szydłowskich od nr 1 ul. Leśna)
– w piątek – Wisznia Mała – ulice: Strzeszowska, Wrocławska przy Urzędzie Gminy, Stawowa, Sportowa i przyległe (jeden kapłan od ul. Strzeszowskiej; drugi od ul. Stawowej)

6. Informujemy, że w przyszły czwartek, tj. 19.01 stycznia chcemy odwiedzić jeszcze te rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie. Jeśli ktoś chce skorzystać z tej możliwości, to prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie do godziny 14.00. Zgłoszenia przyjmujemy do przyszłej środy, tj. 18 stycznia.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: Dlaczego polscy mężczyźni coraz później się żenią i coraz później zostają ojcami?; O tym jak Zbigniew Cybulski chodził do spowiedzi i jak władze państwowe starały się ukryć, że był osobą wierzącą oraz wiele innych ciekawych artykułów.

Drodzy Parafianie! Dziękujemy Wam za to spotkanie wokół Jezusa i za wszelkie dobro! Życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia!

Salwatorianie