NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

(Zakończenie Oktawy Narodzenia Pańskiego)


01.01.2017
Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Przyjdziemy do Waszych domów, aby wspólnie się pomodlić, udzielić błogosławieństwa i poświęcić mieszkania. Przyjęcie kolędy jest znakiem tego, że poczuwamy się do przynależności do tej konkretnej wspólnoty parafialnej. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności! Pragniemy pobłogosławić każdy dom i każdą rodzinę. Szczególną modlitwą chcemy towarzyszyć tym, którzy zmagają się z trudnościami materialnymi i duchowymi! Dziękujemy także za każdą ofiarę i rozumiemy, że nie wszyscy mogą ją złożyć. Niech to nie będzie przeszkodą w przyjęciu kapłana.

2. Przypominamy o odpowiednim przygotowaniu do kolędy:
– wypada, aby gospodarz przywitał kapłana
– prosimy, aby telewizor był wyłączony
– na stole należy przygotować krzyż, zapalone świece i wodę święconą
– prosimy, aby pamiętać o zamknięciu psów

3. Plan odwiedzin kolędowych na najbliższe dni (kolędę rozpoczynamy zawsze o godz. 15.30):

2 stycznia

godz.15.30 – Machnice jeden kapłan od państwa Romaniuk; drugi – od państwa Galera)

3 stycznia

godz.15.30 – Mienice (jeden – od państwa Bulskich; drugi – od państwa Biernat)

4 stycznia

godz.15.30 – ulice: Wzgórz Trzebnickich i Spacerowa (jeden od ul. Wzgórz Trzebnickich; drugi od państwa Tul)

5 stycznia

godz.15.30 – pozostałe ulice (poza Spacerową); jeden od ul. Akacjowej; drugi od ul. Widokowej

Ofiary zbierane przez ministrantów do puszek przeznaczone będą na atrakcyjny wyjazd.

4. W czasie odwiedzin duszpasterskich Msza święta będzie odprawiana w Wysokim Kościele rano o godzinie 9.00. Natomiast kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku od godziny 10.00 do 11.00. Nie będzie Mszy św. w piątki w Piotrkowiczkach.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszą sobotę nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych i ludzi starszych z naszej. Odwiedzimy ich w pierwszą sobotę lutego.

6. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Tego dnia błogosławimy kadzidło, mirrę i kredę. Poświęconą kredą, na drzwiach naszych mieszkań, kreśli się litery CMB, które są skrótem łacińskiej formuły Chryste, błogosław temu domowi. To znak, że przyjęliśmy Światło Objawienia i chcemy aby Chrystus Pan przebywał między nami, i aby wszyscy, którzy Go szukają, znaleźli Go w naszych rodzinach. Uroczystość Trzech Króli jest świętem nakazanym – tzn. każdy katolik jest zobowiązany w tym dniu do uczestnictwa w Eucharystii. Dlatego Msze święte będą odprawiane jak w niedzielę.

7. W Uroczystość Trzech Króli o godzinie 15.00 zostanie odprawiona w Piotrkowiczkach Msza święta w intencji mieszkańców naszej Gminy, a po niej w miejscowej świetlicy odbędzie się Gminne Spotkanie Noworoczne. Władze naszej Gminy wszystkich bardzo serdecznie zapraszają. W związku z tą Mszą świętą nie będzie w tym dniu Mszy w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00.

8. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. do kościoła parafialnego w piątek, tj. 6 stycznia o godzinie 12.00.

9. Ze względu na kolędę spotkanie Grupy Biblijnej będzie dopiero w środę, tj. 25 stycznia o godzinie 18.30.

10. W najbliższą sobotę zostanie odprawiona Msza święta w Pierwoszowie o godzinie 17.00.

11. W przyszłą niedzielę, tj. 8 stycznia o godzinie 15.45 w kościele parafialnym dzieci najmłodsze ze szkoły podstawowej z Wiszni Małej wystawią jasełka bożonarodzeniowe, na które wszystkich parafian bardzo serdecznie zapraszamy.

12. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

W dniu wczorajszym pożegnaliśmy śp. Zofię Papiernik z Machnic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Na progu Nowego Roku życzymy wszystkim wiele błogosławieństwa Bożego. Niech Nowonarodzony Odkupiciel świata pomnaża w Was i zachowa wszelkie łaski potrzebne do zbawienia, niech ożywia w Was wiarę, umacnia nadzieję i rozpala gorącą miłość tak do Boga jak i do bliźnich. Życzymy Wam też aby w Waszych rodzinach panował pokój oraz obfitych łask otrzymywanych przez pośrednictwo Bożej Rodzicielki Maryi. Szczęść Wam Boże!

Salwatorianie