UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO25.12.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Jednym ze sposobów przeżywania świąt Bożego Narodzenia jest wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękna i głęboka tradycja. Niech więc nasze katolickie domy rozbrzmiewają kolędą śpiewaną w gronie rodziny i przyjaciół. 

2. W dniu dzisiejszym Msze święte zostaną odprawione: w Piotrkowiczkach o godz. 9.45; w Wiszni Małej o godz. 11.00 i w Wysokim Kościele o godz. 12.00. Nie będzie Mszy o godz. 8.00 rano i Mszy popołudniowych.

3. Jutro (26 grudnia) w drugi dzień świąt obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przekażemy na utrzymanie Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.

4. W poniedziałek, tj. w drugi świąt na Mszy świętej o godzinie 12.00 zagra Orkiestra Dęta pod przewodnictwem Pana Pawła Maliczowskiego. Po Mszy świętej będzie krótki koncert kolęd w ich wykonaniu, na który wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu nie będzie Mszy świętej w piątek w Piotrkowiczkach i w sobotę w Pierwoszowie.

6. W sobotę, 31 grudnia przypada ostatni dzień 2016 roku. Zapraszamy w tym dniu do obu naszych kościołów na Mszę świętą o godzinie 17.00, w czasie której zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

7. W przyszłą niedzielę, 01 stycznia – w Nowy Rok – w liturgii kościoła czcimy świętą Bożą Rodzicielkę Maryję. W tym dniu kościół modli się o pokój na całym świecie. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 12.00 i 16.45; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i 18.00 i w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 8.00.

8. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

9. Informujemy, że odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. kolęda rozpocznie się od 02 stycznia 2017 roku. Plan kolędy jest wywieszony w gablotkach przed kościołem i na naszej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim i sprawdzenie czy uwzględnione zostały wszystkie ulice. 

10. Dziękujemy: Panu Eugeniuszowi i Tadeuszowi Błachut z Wysokiego Kościoła za ofiarowane do kościoła parafialnego choinek, Panu Andrzejowi Walęckiemu za załatwienie w nadleśnictwie i przywiezienie choinek do kościoła filialnego w Piotrkowiczkach; Pani Teresie Kukułce i jej rodzinie za ubranie choinek i zrobienie szopki, udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego. Serdeczne podziękowania składamy również mieszkańcom Mienic i Piotrkowiczek oraz Panu Adamowi Janikowi, którzy w kościele filialnym zrobili porządki, udekorowali choinki i kościół oraz zadbali o wystrój szopki betlejemskiej. Dziękujemy także za złożone ofiary w kwocie 1800 zł., dzięki którym mogliśmy przygotować paczki dla rodzin potrzebujących, właścicielom sklepów na terenie naszej parafii za współpracę, pracownikom naszej Gminy za udostępnienie lokum, Państwu Kwiecień za załatwienie produktów, osobom, które złożyli artykuły spożywcze do koszów, wielu sponsorom, Państwu Arkadiuszowi i Marcie Aptazy za ofiarowanie wędlin oraz osobom należących do parafialnego Caritas za zrobienie i pomoc w rozwiezieniu tych paczek dla tych osób. Wszystkim składamy Bóg zapłać!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam i Waszym bliskim aby pokój, który Aniołowie zwiastowali światu zagościł w Waszych domach i Waszych sercach!

Salwatorianie