IV NIEDZIELA ADWENTU18.12.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku. Nauki rekolekcyjne głosi salwatorianin Ks. Andrzej Uruski z Trzebnicy. Serdecznie go witamy i życzymy pomocy Ducha Świętego w trudzie głoszenia Słowa Bożego. 

2. We wtorek na zakończenie rekolekcji będzie można złożyć ofiarę na tacę – zbierze ją Ksiądz Rekolekcjonista. Prosimy Was o ofiarność! Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem, a także umieszczony na parafialnej stronie internetowej.

3. Okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej będzie jeszcze do piątku od godziny 16.30 w kościele parafialnym. Natomiast okazja w Piotrkowiczkach będzie w piątek, a po niej zostanie o godz. 17.00 odprawiona Msza św.

4. Jutro i we wtorek nie będzie Rorat. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież gimnazjalną do uczestnictwa w ostatnich roratach w obu kościołach w tym tygodniu w środę, tj. 21 grudnia o godzinie 17.00. Natomiast w sobotę, 24 grudnia zapraszamy na ostatnią Mszę adwentową na godzinę 9.00 do kościoła parafialnego.

5. W tym tygodniu w czwartek, 22 grudnia w Wysokim Kościele będzie spotkanie opłatkowe wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów oraz ich Rodziców. W programie o godz. 17.00 Msza święta, a po niej spotkanie opłatkowe w salce przy kościele. Serdecznie zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza i ich Rodziców.

6. W środę (21 grudnia) odwiedzimy od godziny 9.00 osoby chore i starsze z naszej parafii. Osoby, które chcą przyjąć kapłana, a nie są zapisane na liście stałych odwiedzin, prosimy zgłosić w kancelarii lub zakrystii do najbliższego wtorku.

7. W sobotę obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. Zachowajmy w tym dniu tradycyjny post od pokarmów mięsnych oraz napojów alkoholowych.

8. Wigilia to czuwanie w oczekiwaniu Pana. Świętujmy ją tak, aby Jezus zajął pierwsze miejsce przy naszym stole. Niech to będzie wieczór pojednania, zgody i serdeczności. Wieczerzę wigilijną zaczynamy od znaku krzyża i przeczytania fragmentu o narodzeniu Jezusa z Ewangelii św. Łukasza, potem następuje wspólna modlitwa Ojcze nasz. Wspomnijmy też tych, którzy odeszli już od nas do wieczności i podzielmy się opłatkiem. Zachowajmy zdrowy umiar w jedzeniu i piciu. Nasza radość niech się wyrazi w wspólnym śpiewaniu kolęd.

9. Tradycyjna Pasterka zostanie odprawiona: w Piotrkowiczkach o godzinie 22.00, a w Wysokim Kościele o godzinie 24.00. W tym dniu o północy w czasie Mszy świętej w kościele parafialnym uświetni przeżywanie świąt Bożego Narodzenia Orkiestra Dęta. Jednocześnie informujemy, że ta sama Orkiestra Dęta uświetni przeżywanie tej pięknej uroczystości swoją grą również w drugi dzień świąt, tj. 26 grudnia o godzinie 12.00. Po tej Mszy świętej zaprasza na krótki koncert kolęd.

10. W niedzielę, w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte będą celebrowane: w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45; w Wiszni Małej o godzinie 11.00 oraz w Wysokim Kościele o godzinie 12.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 8.00 i Mszy popołudniowych.

11. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek przez osoby należące do parafialnego Caritas na pomoc ludziom potrzebującym z naszej parafii na święta Bożego Narodzenia. Za każdą ofiarę złożoną przez Was na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

12. W środę (21.12.) od godziny 10.30 członkowie Caritas będą odbierać dary żywnościowe dla ludzi potrzebujących, które zostały złożone przez Was do koszyków w sklepach na terenie naszej parafii. Jeśli ktoś mógłby jeszcze przywieźć indywidualnie dary na ten cel, to prosimy o dostarczenie ich w środę do godziny 15.00 do Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej.


W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Kruk i Fryderyka Prochoń z Wiszni Małej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego świątecznego numeru Gościa Niedzielnego!