III NIEDZIELA ADWENTU11.12.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. W tygodniu o godzinie 17.00 są odprawiane w obu kościołach Msze święte roratnie, na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież z gimnazjum i wszystkich wiernych. 

2. W przyszłą niedzielę, tj. 18 grudnia do wtorku – 20 grudnia w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy rekolekcje Adwentowe. Przewodniczyć im będzie Salwatorianin Ks. Andrzej Uruski z Trzebnicy. Na każdej Mszy świętej zostanie wygłoszona nauka ogólna dla wszystkich. Bardzo prosimy dzieci, młodzież z gimnazjum i ze szkół średnich oraz wszystkich wiernych o zarezerwowanie czasu na te święte adwentowe ćwiczenia. Skorzystajmy wszyscy z daru Bożego miłosierdzia! Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotkach przed kościołem i umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim.

3. Z okazji rozpoczęcia rekolekcji adwentowych nie będzie Mszy świętej w sobotę w Pierwoszowie. Zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego.

4. Okazja do spowiedzi przed świętami Bożego Narodzenia będzie także w przyszłą niedzielę, tj. 18 grudnia pół godziny i w czasie Mszy świętej (z wyjątkiem Mszy popołudniowych). W tym dniu na Mszach świętych do południa w spowiedzi wspomoże nas ksiądz, który przyjedzie z naszego Seminarium Duchownego z Bagna. Prosimy abyście w najbliższą niedzielę skorzystali z sakramentu pokuty ponieważ w Wigilię i w czasie świąt spowiedzi nie będzie.

5. Informujemy, że w minioną niedzielę ofiara pieniężna zbierana do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie wyniosła 620 złotych. Została przekazana do Kurii.

6. W dniu dzisiejszym i w przyszłą niedzielę osoby należące do parafialnego Caritas będą zbierać ofiary do puszek na pomoc w przygotowaniu paczki dla ludzi potrzebujących pomocy na Święta Bożego Narodzenia. Bardzo mile widziani są sponsorzy, którzy chcieliby wspomóc nasze parafialne inicjatywy. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać! Informujemy też, że od poniedziałku w sklepach na terenie naszej parafii są wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze. W miarę możliwości wspomóżcie potrzebujących naszej parafii.

7. Pani Magdalenie i Krzysztofowi Kwiecień za pomoc w zakupieniu towaru, sponsorom, którzy wspomogli swoją ofiarą i osobom Caritas, którzy zaangażowali się w przygotowaniu paczek na dzień świętego Mikołaja oraz innym osobom, którzy pomogli nam, by to święto dla dzieci miało miejsce składamy serdeczne Bóg zapłać!


Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze m.in.: Po raz pierwszy można było sfotografować i pokazać światu miejsce, gdzie dokonał się cud Zmartwychwstania przy okazji otwarciu i remontu Bożego Grobu; O nowych lekturach szkolnych dla uczniów w klasach od czwartej do ósmej według nowej podstawy programowej i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za złożone ofiary i za wszelkie dowody życzliwości i dobroci. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy wszystkim parafianom i gościom w duchowym przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie


Podziękowanie Sióstr Karmelitanek Bosych z Elbląga