II NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2016

1. W tygodniu o godzinie 17.00 są odprawiane w obu naszych kościołach Msze święte roratnie, na które jeszcze raz zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież gimnazjalną i wszystkich wiernych.

2. We wtorek, 6 grudnia, obchodzimy wspomnienie świętego Mikołaja. Msze święte roratnie zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godz. 17.00, a w Piotrkowiczkach wyjątkowo o godz. 17.30! W tym dniu szczególnie zapraszamy dzieci do uczestnictwa w roratach i na spotkanie ze świętym Mikołajem.

3. W najbliższą środę, tj. 7 grudnia o godzinie 18.30 na plebanii odbędzie się spotkanie Grupy Biblijnej.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione w naszych kościołach o godzinie 17.00.

5. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny swoje imieniny obchodzi Senior Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski. Prosimy abyście pamiętali o nim w swoich modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 w Wysokim Kościele. Podczas tej Mszy dzieci otrzymają łańcuszki z medalikami Matki Bożej.

7. Za tydzień, w niedzielę, tj. 11 grudnia osoby należące do parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej będą zbierać do puszek ofiary pieniężne. Ofiary te pomogą przygotować paczki dla ludzi potrzebujących pomocy na Święta Bożego Narodzenia. Informujemy też, że od jutra w sklepach na terenie naszej parafii będą wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze. W miarę swoich możliwości wspomóżcie tych potrzebujących ludzi z naszej parafii.

8. Ofiary zbierane dzisiaj do skarbon będą Waszym wsparciem dla Kościoła na Wschodzie. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Po każdej Mszy świętej można zakupić świece wigilijne Caritas. Małe świece kosztują 6 złotych, a duże 12 złotych.

10. Informujemy wszystkich parafian, że w naszej parafii tak jak to było w poprzednich latach, tak również i w tym roku opłatki wigilijne od jutra będzie roznosić do każdej rodziny nasza zakrystianka Pani Teresa Kukułka przy pomocy swojej rodziny do poszczególnych miejscowości: Machnice, Pierwoszów, Wisznia Mała i Wysoki Kościół. Natomiast w miejscowościach: Mienice i Piotrkowiczki będzie roznosił zakrystianin Pan Adam Janik. Ofiary jakie złożycie tym osobom za otrzymane opłatki będą wynagrodzeniem za ich pracę jaką wykonują przez cały rok dla nas w naszych kościołach. W związku z tym bardzo gorąco Was prosimy, abyście otwierali dla nich drzwi i życzliwie ich przyjmowali. Za otwarte drzwi, życzliwe ich przyjęcie i pozytywne zrozumienie naszej prośby składamy Wam w ich imieniu i w naszym serdeczne Bóg zapłać!

11. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego: W najnowszym numerze oprócz stałych rubryk, kolejny odcinek adwentowego cyklu „Szkoła nadziei”; O portowym mieście Bari, w którym znajduje się grób św. Mikołaja; O nastolatku z Mediolanu, który jest kandydatem na ołtarze i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za tworzenie tej Eucharystycznej wspólnoty. Za wszelkie dobro, zwłaszcza pomoc okazaną potrzebującym! Prosimy o nią nadal! Życzymy błogosławionego tygodnia!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie