I NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2016

1. Od jutra w obu naszych kościołach, tj. od poniedziałku do piątku, w tygodniu o godzinie 17.00 będą odprawiane Msze święte roratnie, na które zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież gimnazjalną i wiernych. W czasie rorat dzieci otrzymają planszę, na której będą przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia. Prosimy też aby dzieci na roraty przychodzili z lampionami.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej w kościele parafialnym odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i na koniec będzie ucałowanie relikwii. W tym też dniu będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

3. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w Piotrkowiczkach będzie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.

4. W pierwszy piątek, 2 grudnia w kościele parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. O godzinie 16.30 spowiedź święta i o 17.00 Msza święta roratnia. Bardzo prosimy wszystkich o obecność!

5. W pierwszą sobotę miesiąca, tj. 3 grudnia odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

6. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

7. W przyszłą niedzielę, tj. 4 grudnia na apel Episkopatu Polski po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara pieniężna do puszek na rzecz pomocy materialnej dla naszych Braci i Sióstr żyjących na terenach za wschodnią granicą Rzeczypospolitej.

8. Informujemy, że ofiara zbierana przez osoby należące do parafialnego Caritas w zeszłą niedzielę na zrobienie paczek, które dzieci otrzymają w dniu wspomnienia świętego Mikołaja wyniosła 1010 złotych. Bardzo serdecznie Wam dziękujemy! Dziękujemy także sponsorom: ze stacji paliw z Wiszni Małej państwu Damianowi i Barbarze Oleniarz oraz 1 rodzinie z Wiszni Małej i 2 osobom, które proszą o anonimowość. Jednocześnie prosimy aby jeszcze w tym tygodniu znaleźli się sponsorzy, którzy by wspomogli naszą inicjatywę.

9. Dzisiaj i w następne niedziele Adwentu po każdej Mszy świętej można zakupić świece wigilijne Caritas. Małe świece kosztują 6 złotych, a duże 12 złotych.

10. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę – święto św. Andrzeja, Apostoła; w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Oksanę Svyata-Zwolak z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania Adwentowego Gościa Niedzielnego! A w nim m.in. Pierwszy odcinek adwentowych rekolekcji pod tytułem „Szkoła nadziei”; O własnoręcznym robieniu adwentowych kalendarzy, które są dużo cenniejsze od kupionych w sklepie i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie