XXXIV NIEDZIELA

Uroczystość Chrystusa Króla

20.11.2016

1. Jeszcze w tym tygodniu – do soboty – w kościele parafialnym będzie odmawiany o godzinie 17.00 różaniec z wypominkami oraz w piątek w Piotrkowiczkach. Po różańcu Msza święta wieczorna.

2. W przyszłą niedzielę, 27 listopada rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i kolejny Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana w dzień Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności. W okresie Adwentu w tygodniu będą odprawiane Msze święte roratnie. W związku z tym już dzisiaj prosimy rodziców aby pomogli przygotować dzieciom lampiony, z którymi będą przychodziły na roraty.

3. Dzisiejsza składka pieniężna zbierana do puszek przez osoby należące do parafialnego Caritas jest przeznaczona na zrobienie paczek, które otrzymają dzieci w dniu świętego Mikołaja. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy Bóg zapłać!

4. Już dzisiaj informujemy Was, że Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w czwartą niedzielę Adwentu, tj. 18 grudnia.

5. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, tj. ministrantów, lektorów i kandydatów będzie w sobotę – 26 listopada o godzinie 11.00 w Wysokim Kościele, a o godzinie 12.00 w Piotrkowiczkach dla mieszkających w Mienicach i w Piotrkowiczkach.

6. W najbliższą sobotę, tj. 26 listopada zostanie odprawiona Msza święta w Pierwoszowie o godzinie 17.00.

7. W przyszłą niedzielę, 27 listopada, na wszystkich Mszach Świętych będziemy gościć Siostry Karmelitanki Bose z Elbląga wraz z Przeoryszą, która pochodzi z naszej parafii. Siostry poproszą nas o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów ogrzewania klasztoru.

8. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – Ofiarowanie NMP
– we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego
– w czwartek – wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dunc-Lag, kapłana i Towarzyszy
Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego patrona.

9. W Wysokim Kościele na stoliku przy wyjściu z kościoła można zakupić kalendarze Archidiecezji Wrocławskiej na rok 2017. W Piotrkowiczkach na balaskach. Cena kalendarzy 10 złotych.

Zachęcamy do kupienia i przeczytania najnowszej lektury Gościa Niedzielnego. W tym numerze m.in.: Jakie są efekty wprowadzenia do szkół lekcji wychowania do życia w rodzinie?; Pełny tekst Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana i wiele innych ciekawych artykułów. Można też zakupić grudniowy Mały Gość Niedzielny a w nim bezpłatny dodatek – lampion roratni.

W dniu wczorajszym pożegnaliśmy śp. Janinę Bienias z Wysokiego Kościoła. Również w dniu wczorajszym Ks. Robert Stachowicz pochował swojego brata Andrzeja Stachowicza. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie