XXXIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

13.11.2016

1. Różaniec z wypominkami jest odmawiany w kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 17.00, a w niedziele po Mszy wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątek o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30.

2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu podczas każdej Mszy świętej będzie zbierana na tacę ofiara pieniężna na rozbudowę i budowę nowych świątyń w naszej Archidiecezji.

3. W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata na zakończenie Mszy świętej o godzinie 12.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy uroczyście Akt Jubileuszowy przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

4. We wtorek – 15 listopada o godzinie 18.00 w salce obok kościoła parafialnego odbędzie się spotkanie wszystkich osób, którzy zapisali się na pielgrzymkę w dniu 19 listopada do Krakowa Łagiewnik.

5. W środę – 16 listopada o godzinie 18.30 na plebanii odbędzie się spotkanie Grupy Biblijnej.

6. W związku z wyjazdem na pielgrzymkę do Krokowa – Łagiewnik w przyszłą sobotę, tj. 19 listopada nie będzie Mszy świętej w Pierwoszowie o godzinie 17.00. Zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego lub filialnego.

7. Za względu na pielgrzymkę do Łagiewnik, spotkanie Służby Liturgicznej, tj. ministrantów i kandydatów zostaje przesunięte na 26 listopada.

8. W najbliższą niedzielę, 20 listopada osoby należące do parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej będą zbierać do puszek ofiary pieniężne. Ofiary te przeznaczymy na zrobienie paczek, które otrzymają dzieci w dniu świętego Mikołaja w kościele parafialnym i w Piotrkowiczkach. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w środę – święto rocznicy poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej
– w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
– w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
– w sobotę – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Czy inkwizycja może być powodem do dumy?; Jakie poglądy mają osoby, które posługują się facebookiem oraz bezpłatny kalendarz ścienny na 2017 rok z galerią sukienek Królowej Polski na każdy miesiąc i wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie