XXXII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY06.11.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Różaniec z wypominkami jest odmawiany w kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 17.00, a w niedziele po Mszy świętej wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątek o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30. Msze święte w dni powszednie odprawiamy w Wysokim Kościele po różańcu. W Piotrkowiczkach Msza święta jest sprawowana w piątek, również po różańcu. 

2. W piątek, 11 listopada będziemy przeżywać święto narodowe: 98 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Piotrkowiczkach w czasie Mszy świętej o godzinie 10.00 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej przy miejscowym pomniku oddamy hołd bohaterom walk o wolność naszej Ojczyzny, a potem w miejscowej świetlicy odbędą się uroczystości patriotyczne. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy świętej wszystkich parafian i mieszkańców naszej gminy, w czasie której będziemy dziękować Bogu za dar wolności i pokoju.

3. W piątek z racji odprawionej Mszy świętej o godzinie 10.00 nie będzie w tym dniu w Piotrkowiczkach Mszy wieczornej o godzinie 17.30 oraz różańca z wypominkami.

4. Informujemy, że w piątek – 11 listopada decyzją Episkopatu Polski została udzielona dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. W ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w najbliższą sobotę, tj. 12 listopada o godzinie 15.30 w kościele parafialnym zostanie wykonane Oratorium Roberta Grudnia w 1050 rocznicę chrztu Polski „Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci Siłę”. Wystąpią: Orkiestra 966, Maciej Zakościelny – narrator, Robert Grudzień – organy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców naszej gminy.

6. Z racji koncertu w tym dniu Msza święta zostanie odprawiona rano o godzinie 9.00, a po niej odmówimy różaniec za zmarłych.

7. W przyszłą niedzielę, 13 listopada zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego. Podczas tej Mszy świętej dzieci otrzymają poświęcone książeczki.

8. Za dwa tygodnie w niedzielę – 20 listopada osoby należące do parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej będą zbierać ofiary pieniężne. Ofiary te przeznaczymy na zbieranie paczek, które otrzymają dzieci w dniu świętego Mikołaja w kościele parafialnym i w Piotrkowiczkach. Prosimy Was o ofiarność.

9. Informujemy, że zapisy na pielgrzymkę autokarową w dniu 19 listopada do Krakowa – Łagiewnik na uroczystość Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa na Króla i Pana są przyjmowane do końca tego tygodnia. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w środę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.


Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in. o nowej instrukcji Kongregacji Nauki Wiary o grzebaniu ciał i kremacji oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za tworzenie tej Eucharystycznej wspólnoty. Za wszelkie dobro i życzliwość. Życzymy błogosławionego tygodnia!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie