XXXI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

30.10.2016

1. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione w Wysokim Kościele o godzinie 8.00, a w Piotrkowiczkach o 9.45. Główna Msza św. będzie celebrowana w kościele parafialnym o godzinie 12.00. Po niej wyruszymy na nasze cmentarze, aby modlić się za zmarłych tam spoczywających i poleconych w wypominkach. Przypominamy, że Uroczystość Wszystkich Świętych jest jedną z najważniejszych uroczystości kościelnych – świętem nakazanym! Dlatego nie wystarczy sama obecność na cmentarzu i modlitwa przy grobie. Każdy wierny ma w tym dniu obowiązek uczestniczenia we Mszy św.!

2. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy popołudniowych i różańca.

3. W środę, 2 listopada będziemy obchodzić Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze święte w kościele parafialnym zostaną odprawione o godzinie 9.00 i 17.30, a w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30. O godzinie 17.00 w obu kościołach odmówimy różaniec w intencji zmarłych poleconych w wypominkach.

4. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany przez cały miesiąc listopad. W kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 17.00, a w niedziele po Mszy św. wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątki o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30.

5. Od południa 1 listopada do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych. W pozostałe dni za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych można zyskać odpust cząstkowy.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej odmówimy litanię do św. O. Pio i po niej będzie ucałowanie relikwii.

7. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w Piotrkowiczkach będzie pół godziny przed odmówieniem różańca za zmarłych.

8. W pierwszy piątek, 4 listopada w kościele parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. O godzinie 16.45 spowiedź święta, o 17.00 – różaniec za zmarłych i o godzinie 17.30 Msza święta z konferencją. Bardzo prosimy wszystkich o obecność!

9. W pierwszą sobotę odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

10. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych.

11. Zachęcamy wszystkich chętnych do zapisywania się w kancelarii lub w zakrystii na organizowaną pielgrzymkę autokarową do Krakowa – Łagiewnik w dniu 19 listopada na uroczystość Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa na Króla i Pana. Zapisy są do 10 listopada.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: O rozpoczynającej się wizycie papieża Franciszka w Szwecji; O człowieku, który potrafi zepsuć Halloween oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie