XXX NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

23.10.2016

1. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, młodzież wszystkich wiernych w nabożeństwie różańcowym, które w tygodniu jest odprawiane o godzinie 17.00. Natomiast w niedziele nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym jest po Mszy świętej wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą świętą o godzinie 17.30.

2. Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się miesiąc listopad- miesiąc poświęcony modlitwom za zmarłych. W miesiącu tym będziemy odmawiać różaniec w intencji zmarłych z naszych rodzin wypisanych przez Was na kartach wypominkowych. Kartki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła – można je zabrać do domu (w Piotrkowiczkach – na stoliku w zakrystii). Prosimy o czytelne wypisanie imion i nazwisk zmarłych. Wypisane wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3. Już dzisiaj zwracamy się do Was z gorącą prośbą, abyście zadbali o czystość na cmentarzach i wokół cmentarzy. Gorąco prosimy, aby nie wyrzucać śmieci z cmentarzy poza ogrodzenia tylko do kontenerów, które znajdują się przy cmentarzach. Jeszcze raz bardzo gorąco apelujemy, aby do nich wrzucać tylko tworzywa sztuczne, tj. plastiki, szkła, doniczki po kwiatach, sztuczne kwiaty i pozostałości po zniczach. Natomiast trawę, liście, żywe kwiaty i cienkie gałązki prosimy wrzucać do kompostowników, które znajdują się także przy cmentarzach. Prosimy także aby do kontenerów i kompostowników nie wrzucać nieczystości z gospodarstw domowych. Samochody należy pozostawić na parkingu przy parkanie i nie wjeżdżać na teren przy cmentarzach.

4. W dniu 19 listopada organizujemy pielgrzymkę autokarową do Krakowa – Łagiewnik na uroczystość Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa na Króla i Pana. Osoby chętne na ten wyjazd prosimy aby zapisały się do 10 listopada w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5. Spotkanie nowopowstałej grupy parafialnej „Wspólnota Biblijna” będzie w środę, tj. 26 października o godzinie 18.30 na plebani. Wszystkich, którzy pragną zgłębiać Pismo święte i Nim się modlić serdecznie zapraszamy.

6. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w piątek – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: Oddziały specjalne, czyli o sile modlitwy członków Żywego Różańca; O Wielkiej Pokucie na Jasnej Górze; Pomysł na pomaganie konkretnej rodzinie z Syrii lub z Libanu oraz wiele innych ciekawych artykułów. Można też kupić listopadowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Korczewską z Wiszni Małej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie