XXVIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY09.10.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i wszystkich wiernych w nabożeństwie różańcowym, które w tygodniu jest odprawiane w obu kościołach o godzinie 17.00. W Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku. Natomiast w niedziele nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym jest po Mszy wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą świętą o godzinie 17.30. 

2. W najbliższą sobotę, 15 października, około godziny 13.00 przybędą do naszej parafii pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej do grobu świętej Jadwigi w Trzebnicy. Bardzo prosimy wszystkich parafian i Caritas parafialny o poczęstowanie ich ciepłą herbatą i kromką chleba, tak jak to było w poprzednich latach.

3. Trwa w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Osoby z trzeciej klasy gimnazjum, które się jeszcze nie zapisały oraz osoby starsze, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu prosimy aby w najbliższych dniach zgłosiły się do kancelarii parafialnej od wtorku do piątku w godzinach od 18.00 do 19.00.

4. Dzisiaj przeżywamy XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po Mszy świętej przed kościołem jest zbierana do puszek ofiara pieniężna na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, której nie stać na studia. Prosimy o ofiarność!

5. W dniu dzisiejszym o godzinie 15.30 w kościele parafialnym w ramach XXIII Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej odbędzie się koncert z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski pt. „Miniatury Baroku”. Bardzo prosimy o liczne przybycie na ten koncert wszystkich parafian, mieszkańców naszej gminy i miłych gości do kościoła w Wysokim Kościele.

6. Informujemy, że w minioną niedzielę ofiara pieniężna zbierana do puszek na rzecz ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech wyniosła 710 złotych. Została przekazana do Kurii.

7. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
– w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.


Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: Czy dobrzy, kochający swoje dziecko rodzice mogą dać mu klapsa? Zachęta do wielkiej modlitwy pokutnej; oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Możdżenia z Mienic i Janinę Dereń, która mieszkała w naszej parafii. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Różańcowej prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie