XXVII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

02.10.2016

1. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i wszystkich wiernych w nabożeństwie różańcowym, które jest odprawiane w obu kościołach o godzinie 17.00. W Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku. Natomiast w niedziele nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym jest po Mszy wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą świętą o godzinie 17.30.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek na zakończenie nabożeństwa różańcowego odmówimy litanię do św. Ojca Pio i po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem będzie ucałowanie jego relikwii.

3. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w Piotrkowiczkach będzie pół godziny przed nabożeństwem różańcowym, tj. od godz. 16.30.

4. W pierwszy piątek, 7 października w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania. O godzinie 16.45 spowiedź święta, o 17.00 – różaniec i o godzinie 17.30 Msza święta z konferencją. Bardzo prosimy wszystkich o obecność!

5. Spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza i osób chcących służyć do Mszy świętej będzie w sobotę – 8 października o godzinie 11.00 w Wysokim Kościele, a o godzinie 12.00 w Piotrkowiczkach dla mieszkających w Mienicach i w Piotrkowiczkach.

6. W przyszłą niedzielę, tj. 9 października zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego. Podczas tej Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone różańce. Po Mszy będzie spotkanie z firmą od ubrań komunijnych.

7. Również w przyszłą niedzielę, 09 października będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia". W tym dniu po każdej Mszy świętej przed kościołem będzie zbierana do puszek ofiara pieniężna dla uzdolnionej młodzieży, której nie stać na studia. Prosimy o ofiarność na ten cel.

8. W najbliższą niedzielę, 9 października o godzinie 15.30 w kościele w Wysokim Kościele w ramach XXIII Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej odbędzie się koncert o okazji 1050 rocznicy chrztu Polski pt. „Miniatury Baroku". Bardzo serdecznie zapraszamy na ten koncert wszystkich parafian, mieszkańców naszej gminy i gości do kościoła parafialnego.

9. W tym tygodniu w środę (05.10) o godzinie 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie z osobami należącymi do parafialnego Caritasu.

10. Informujemy, że od października kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do piątku od godziny 18.00 do 19.00.

11. W tym tygodniu w liturgii kościoła będziemy obchodzić: – we wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; – w środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; – w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej i świętych patronów.

12. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowej lektury Gościa Niedzielnego!

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiktora Reczyńskiego z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za wszelkie dobro! Życzymy Wam błogosławionego tygodnia!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie