XXVI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY25.09.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Przez cały ten miesiąc w kościele parafialnym i w Piotrkowiczkach (od poniedziałku do piątku) w tygodniu o godzinie 17.00 będzie odprawiane nabożeństwo różańcowe, a po nim o godzinie 17.30 Msza święta. Natomiast w niedziele nabożeństwo różańcowe w Wysokim Kościele będzie po Mszy świętej wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą świętą o godzinie 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego przychodzenia na to nabożeństwo dzieci, młodzież i wszystkich wiernych. 

2. Informujemy, że wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu w kościele, w domu rodzinnym z całą rodziną mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia pod zwykłymi warunkami.

3. W sobotę, tj. 01 października przypada 22 rocznica śmierci Księdza Ryszarda Labego, proboszcza pracującego w naszej parafii. W tym dniu o godzinie 17.00 w czasie nabożeństwa odmówimy w jego intencji różaniec. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną ludzi chorych i starszych z naszej parafii.

5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych: w Piotrkowiczkach po Mszy o godz. 9.45 i w Wysokim Kościele po Mszy o godz. 12.00.

6. W przyszłą niedzielę – 2 października na apel Konferencji Episkopatu Polski i Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego po Mszach świętych będzie zbierana ofiara pieniężna do puszek na rzecz pomocy materialnej dla ofiar poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Prosimy o ofiarność!

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana; w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika; w czwartek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów. 


Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się płyta DVD z najgłośniejszym filmem ostatnich lat: „Bóg nie umarł”. Ta filmowa opowieść podpowiada jak rozmawiać z niewierzącymi, a jednocześnie pokazuje, że Bóg jest cały czas z nami. Zachęcamy też do zakupienia październikowego Małego Gościa Niedzielnego, który jest przeznaczony dla dzieci.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro! Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Różańcowej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie