XXV NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY18.09.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. W piątek przypada wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietrelciny. Po Mszy świętej wieczornej odmówimy przed relikwiami litanię do świętego Ojca Pio oraz będzie ucałowanie tych relikwii. Serdecznie zapraszamy.

2. W sobotę, 24 września, przypada doroczny dzień wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Adorację rozpoczniemy wystawieniem Pana Jezusa ukrytego w monstrancji o godzinie 11.00 w kościele parafialnym i zakończymy o godzinie 18.30. Bardzo gorąco zapraszamy i zachęcamy wszystkich, którzy w tym dniu są obecni w domu (tj. osoby nie pracujące, członkinie Żywego Różańca i inne grupy przynależące do naszej parafii), aby przyszli adorować Pana Jezusa dziękując Mu za Jego Przenajświętszą obecność pośród nas oraz wypraszać łaski dla siebie i dla naszej parafii. Zadbajmy aby Chrystus nie był osamotniony w naszym kościele.

3. W tym tygodniu – w sobotę, 24 września zostanie o godzinie 17.00 odprawiona Msza święta w Pierwoszowie i w niedzielę – 25 września w Wiszni Małej o godzinie 11.00.

4. Na apel Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej naszej Archidiecezji w tym tygodniu, tj. w dniach 23-24 września. Osoby chętne na ten wyjazd prosimy aby przyszli się zapisać do dnia jutrzejszego. Spotkanie organizacyjne dla tych osób będzie we wtorek po Mszy świętej wieczornej w salce przy kościele o godzinie 19.00.

5. Po raz kolejny prosimy aby w tym tygodniu młodzież, która pragnie przyjąć w tym roku szkolnym sakrament bierzmowania przyszła się zapisać do kancelarii parafialnej w środę, czwartek i piątek w godzinach od 19.00 do 20.00.

6. Bardzo gorąco dziękujemy Pani Teresie Kukułce i jej rodzinie oraz mieszkańcom Pierwoszowa za udekorowanie i przygotowanie naszego kościoła parafialnego na dzisiejszą uroczystość odpustową.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – świętych męczenników koreańskich
– w środę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.


Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze: Czym są świeckie instytuty życia konsekrowanego? Jak życia dzieci nienarodzonych bronią w Czechach? Czy Polacy mieszkający w Anglii mają się czego bać? i wiele innych ciekawych artykułów.