XXIV NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

11.09.2016

1. W przyszłą niedzielę, tj. 18 września będziemy obchodzili odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej połączony z dożynkami parafialnymi. Kazania wygłosi i sumę odpustową o godzinie 12.00 salwatorianin Ksiądz Maciej Dalibor prefekt kleryków w Bagnie. W związku z tym jeszcze raz gorąco prosimy mieszkańców Pierwoszowa o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość. Natomiast mieszkańców pozostałych wiosek prosimy o przyniesienie wieńców i przygotowanie chleba, którym na zakończenie Mszy świętej jak to było w ubiegłym roku poczęstujecie obecnych na Mszy świętej.

2. Z okazji odpustu połączonego z dożynkami parafialnymi nie będzie Mszy świętej w sobotę w Pierwoszowie o godzinie 17.00 i w najbliższą niedzielę w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego.

3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. Prosimy abyście pamiętali o nich w swoich modlitwach.

4. Już dzisiaj informujemy, że spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej komunii świętej odbędzie się w dniu 15 września, tj. w czwartek. Prosimy aby wszyscy rodzice tych dzieci przybyli na to spotkanie.

5. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
– w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
– w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
– w piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

6. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze m.in.: Ostatnie rozmowy z Benedyktem – wywiad z papieżem seniorem; Bądź Królową – o uczczeniu jubileuszu ukoronowaniem Maryi nie złotymi koronami, ale ewangelicznym życiem i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie