XXI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

21.08.2016

1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte zostaną odprawione: w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 i w Wysokim Kościele o godzinie 18.30.

2. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

3. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej
– w środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła
– w sobotę – wspomnienie św. Moniki

4. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

5. Dwa tygodnie temu na wyposażenie plecaków w przybory szkolne dla dzieci z rodzin ubogich złożyliście ofiarę pieniężną do puszek w wysokości 370 złotych. W sumie z dwóch niedziel kwota wyniosła 1050 złotych. Dziękujemy za Wasz dar serca!

6. Wójt Gminy Wisznia Mała oraz Sołectwo Szymanów serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy na Dożynki Gminne, które odbędą się 27 sierpnia w Szymanowie na terenie świetlicy. Rozpoczęcie Mszą świętą plenerową o godzinie 14.00.

7. Zachęcamy wszystkich chętnych do zapisywania się na organizowaną pielgrzymkę do Niepołomic i Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej do Czernej. Koszt pielgrzymki 150 złotych. Prosimy też te osoby, które się już zapisały o wpłacanie podanej kwoty i podanie swojego peselu.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie