XX NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

14.08.2016

1. W dniu jutrzejszym będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Zielnej. Ponieważ jest to uroczystość nakazana (obowiązkowa) Msze święte będą w tym dniu odprawiane według porządku niedzielnego. W tą największą Maryjną uroczystość, pod koniec każdej Mszy świętej będziemy błogosławić wianki ziół, roślin zielonych i kwiatów.

2. Składka z tej uroczystości przeznaczona zostanie na odbudowę kościołów w naszej Archidiecezji. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten zaszczytny cel już dzisiaj składamy Wam serdeczne Bóg zapłać!

3. Zachęcamy wszystkich chętnych do zapisywania się na organizowaną pielgrzymkę do Ojcowa i Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej do Czernej. Koszt pielgrzymki 150 złotych. Prosimy o wpłacanie też powyższej kwoty, ponieważ w tym tygodniu, w którym jest zarezerwowany nocleg i posiłki wymaga potwierdzenia i wpłacenia zaliczki.

4. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w środę – wspomnienie św. Jacka, kapłana
– w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora kościoła

5. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny składamy życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowej lektury Gościa Niedzielnego.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom i Turystom, wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie