XIX NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

07.08.2016

1. W dniach 3-4 września (sobota-niedziela) organizujemy autokarową pielgrzymkę do Ojcowa i Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej do Czernej. Koszt pielgrzymki 150 złotych. Cena zawiera między innymi: zwiedzanie groty Łokietka w Ojcowie, nocleg, obiadokolację, śniadanie, obiad w Czernej i opłatę za przejazd. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy jeśli ktoś jest zainteresowany aby zapisał się do 21 sierpnia, ponieważ miejsce, w którym zarezerwowany jest nocleg i posiłki wymaga potwierdzenia i wpłacenia zaliczki do tego dnia.

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej jest zbierana do puszek ofiara pieniężna przez osoby należące do parafialnego Caritas na wyposażenie tych plecaków w przybory szkolne dla dzieci z rodzin ubogich z naszej parafii. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. We wtorek przechodziła przez naszą parafię XXXVI Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim osobom należącym do parafialnego Caritasu za przygotowanie kanapek, upieczenia ciast, zakupienie napojów i ugoszczenie przez nich wszystkich pielgrzymów oraz pozostałym parafianom, którzy także okazali im gościnność.

4. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: – w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, kapłan; we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny składamy życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Świętych Patronów.

5. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowej lektury Gościa Niedzielnego.

Wszystkim Parafianom, Gościom i Turystom, wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie