XVIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

31.07.2016

1. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień. Od wielu lat miesiąc trzeźwości. Bardzo zachęcamy i prosimy o podjęcie tego zadania wstrzemięźliwości od alkoholu.

2. Naszą modlitewną pamięcią ogarnijmy pielgrzymów tak licznie zdążających na Jasną Górę, a szczególnie pielgrzymów z XXXVI Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Wspólnie zanośmy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste.

3. We wtorek, tj. 2 sierpnia około godziny 15.00 będziemy mieli okazję po raz kolejny gościć pielgrzymów z Pieszej Wrocławskiej Pielgrzymki. Bardzo Was prosimy w imieniu swoim, głównego przewodnika pielgrzymki – ks. Stanisława Orzechowskiego aby tak jak w poprzednich latach przyjąć ich życzliwie, przygotowując dla nich poczęstunek i napoje przy kościele parafialnym i na trasie ich pielgrzymowania.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej w kościele parafialnym odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i będzie ucałowanie jego relikwii.

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do skorzystania z sakramentu pokuty będzie pół godziny przed Mszą świętą w obu kościołach.

6. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

7. W najbliższą niedzielę, tj. 07 sierpnia po każdej Mszy świętej będzie zbierana po raz drugi ofiara pieniężna do puszek przez osoby należące do parafialnego Caritas na wyposażenie plecaków w przybory szkolne dla dzieci z rodzin ubogich z naszej parafii. Prosimy Was o ofiarność!

8. Informujemy, że w minioną niedzielę w czasie poświęcenia pojazdów została zebrana do puszek ofiara pieniężna w kwocie 680 złotych na potrzeby polskich misjonarzy.

9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, proboszcza z Ars – patrona proboszczów; w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego; Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny składamy życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesławę Gnoińską z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Wszystkim Parafianom, oraz Gościom i Turystom, wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa! Szczęść Wam Boże!

Salwatorianie