XVII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

24.07.2016

1. Wprawdzie jutro będziemy obchodzić wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji w dniu dzisiejszym za chwilę na zakończenie Mszy świętej nastąpi obrzęd błogosławieństwa pojazdów i kierowców, a po Eucharystii na parkingu poświęcenie pojazdów wodą święconą. Niech każda ofiara, którą złożymy, będzie napełniona radosną świadomością, że uczestniczymy w tak pięknym i szczytnym dziele wsparcia pracy duszpasterskiej polskich misjonarzy!

2. W dniu jutrzejszym na placu pielgrzymkowym o godzinie 11.00 w Trzebnicy zostanie odprawiona przy ołtarzu polowym na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji. Serdecznie wszystkich Was zapraszamy na to spotkanie. Po tym spotkaniu wszyscy uczestnicy pojadą do Krakowa na dalsze przeżywanie swojego święta i na spotkanie z papieżem Franciszkiem, który będzie w naszej Ojczyźnie od 27 do 31 lipca. Zachęcamy też wszystkich do włączenia się w modlitwę w tych dniach i oglądanie transmisji telewizyjnych.

3. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto św. Jakuba Apostoła
– we wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
– w piątek – wspomnienie św. Marty
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

4. W dniach 3-4 września (sobota-niedziela) organizujemy autokarową pielgrzymkę do Ojcowa i Sanktuarium Matki Bożej w Szkaplerznej do Czernej. Koszt pielgrzymki 150 złotych od osoby. Cena zawiera zwiedzanie między innymi: groty Łokietka w Ojcowie, nocleg, obiadokolację, śniadanie, obiad w Czernej i opłaty za przejazd. Zapisy i wpłatę można dokonywać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 21 sierpnia.

5. Tydzień temu na wyposażenie plecaków w przybory szkolne dla dzieci z rodzin ubogich złożyliście ofiarę pieniężną do puszek w wysokości 513 złotych. Bóg zapłać! Druga taka zbiórka będzie miała miejsce 07 sierpnia.

Zachęcamy do nabywania i czytania lektury Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Zdzisława Kasprzyk. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Salwatorianie