XVI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

17.07.2016

1. Pod hasłem „Niesiemy miłosierdzie drogami świata” od dzisiejszej niedzieli do 25 lipca rozpoczyna się XVII Tydzień św. Krzysztofa. Jest on okazją, by gorąco apelować i prosić wszystkich zmotoryzowanych o tak potrzebną większą rozwagę na drodze, o roztropną i bezpieczną jazdę, o większy szacunek dla siebie nawzajem podczas podróży i na drogach. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy świętej nastąpi obrzęd błogosławieństwa pojazdów i kierowców, a po Eucharystii na parkingu poświęcenie pojazdów wodą święconą. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

2. Przypominamy, że w dniach od 2 do 10 sierpnia wyruszy na Jasną Górę XXXVI Piesza Wrocławska Pielgrzymka. Zapisy można dokonać do końca lipca w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” we Wrocławiu, ul. Bujwida 51. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce!

3. W tym tygodniu od środy, tj. 20 lipca rozpoczynają się we wszystkich diecezjach w naszej Ojczyźnie Światowe Dni Młodzieży. Prosimy Was, abyście w swoich modlitwach pamiętali o wszystkich pielgrzymach, którzy będą przeżywali swoje święto.

4. Dzisiaj po każdej Mszy świętej jest zbierana do puszek ofiara pieniężna przez osoby należące do parafialnego Caritas na wyposażenie plecaków w przybory szkolne dla dzieci z rodzin ubogich z naszej parafii. Prosimy Was o ofiarność na ten cel.

5. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w środę – wspomnienie bł. Czesława, kapłana
– w piątek – wspomnienie św. Marii Magdaleny
– w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny składamy życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do nabywania i czytania lektury Gościa Niedzielnego.

Wszystkim Parafianom, oraz Gościom i Turystom, wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa! Szczęść Wam Boże!

Salwatorianie