XV NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

10.07.2016

1. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.

2. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Henryka, patrona J. Em. Ks. Henryka Gulbinowicza – Seniora. Prosimy Was abyście pamiętali o nim w swoich modlitwach.

3. Informujemy, ze w tym roku otrzymaliśmy z Archidiecezjalnego Caritasu 40 plecaków przeznaczonych dla dzieci z rodzin ubogich w naszej parafii. W związku z tym w najbliższą niedzielę, tj. 17 lipca po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara pieniężna przez osoby należące do parafialnego Caritas na wyposażenie tych plecaków w przybory szkolne dla tych dzieci. Druga taka zbiórka będzie miała miejsce 07 sierpnia br. Prosimy Was o ofiarność na ten cel.

4. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
– we wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
– w środę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
– w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
– w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać pewnej rodzinie z Ligoty Pięknej za złożoną ofiarę pieniężną na odnowienie dzwonnicy w Piotrkowiczkach. Dziękujemy również jednej rodzinie z Piotrkowiczek. Gorące podziękowania składamy państwu Bogdanowi i Małgorzacie Tarnowskim z Wrocławia, którzy zakupili i ofiarowali czerwoną wykładzinę dla naszego kościoła parafialnego w dowód wdzięczności za pobłogosławienie małżeństwa ich córce w naszej świątyni w minionym tygodniu w piątek. Wszystkim składamy Bóg zapłać!

Zachęcamy do nabywania i czytania lektury Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Mędrek z Mienic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Wszystkim Parafianom, Gościom i Turystom wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa! Szczęść Wam Boże!

Salwatorianie