XIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

26.06.2016

1. Rozpoczęły się wakacje. Są one okazją do pogłębienia wiary. Przez piękno naszej ziemi ojczystej przemawia do nas sam Stwórca. Otwórzmy dla Niego nasze serca i umysły. Jednocześnie gdziekolwiek będziemy wypoczywać nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej, która jest źródłem ożywczej łaski. Zaproszeni są wszyscy. Bóg w każdym z nas dokonuje nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.

2. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.

3. Informujemy Was, że w miesiącach wakacyjnych (tj. lipiec i sierpień) będzie tylko w parafii jeden kapłan, dlatego musimy ograniczyć odprawianie Mszy świętych do odprawienia czterech Mszy świętych, na którą jest pozwolenie. I tak od następnej niedzieli, tj. 3 lipca Msze święte niedzielne i świąteczne (w święta nakazane) będą odprawiane w następujących godzinach:
– w Wysokim Kościele: o godzinie 8.00, 12.00 i 16.45;
– w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45;
Nie będzie Mszy świętej:
– w Pierwoszowie o godzinie 17.00 w soboty
– w Wiszni Małej o godzinie 11.00 w niedziele i w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej
– w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00 w niedziele i w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej.
Powrócimy do nich po wakacjach, tj. we wrześniu.

4. Również w miesiącu lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środy i w piątki od godziny 19.00 do 20.00. Natomiast w sprawach naglących (np. pogrzeb, wizyta u chorego) można kontaktować się poza podanymi dniami i godzinami urzędowania kancelarii.
W związku z tymi zmianami prosimy Was o wyrozumiałość i przekazanie tych informacji innym!

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

6. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w obu kościołach będzie pół godziny przed Mszą świętą.

7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

8. Dziękujemy Panu Maciejowi Miernickiemu za załatwienie drzewa na krzyż koło groty, Michałowi Bednarskiemu za sprzedaż i wycięcie tego drzewa, Franciszkowi Nędzy za pomoc w wycięciu, Józefowi Owsiańskiemu za przechowanie oraz Pani Elżbiecie Papale i Reginie Szostak za złożone ofiary na ten cel. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Z dniem 30 czerwca kończy pracę w naszej wspólnocie parafialnej Ksiądz Jan Pachołek. Dziękujemy Mu za posługę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowych placówkach w Fundacji Czeskiej Prowincji Polskiej.

10. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w środę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Początek wakacyjnego cyklu „Miasto świętych”, który będzie przewodnikiem po Krakowie szlakiem wyniesionych na ołtarze – dzisiaj o katedrze wawelskiej; Premierowy film na DVD o iskrze Bożego miłosierdzia, który zapala ogień na całym świecie.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Salwatorianie