XII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

19.06.2016

1. W kościele parafialnym litania do Serca Pana Jezusa jest odmawiana codziennie po Mszy św. wieczornej. W Piotrkowiczkach zostanie odmówiona w piątek i w niedzielę po Mszy świętej wieczornej.

2. Msza święta z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci ze szkoły podstawowej, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców zostanie odprawiona w kościele parafialnym w piątek, tj. 24 czerwca o godzinie 8.00. Od godziny 7.30 będzie możliwość do skorzystania z sakramentu pokuty. Na tą Mszę świętą do kościoła dowozić będzie autobus szkolny. Po Mszy świętej zostaną dzieci odwiezieni tym autobusem do szkoły gdzie o godzinie 9.15 odbędzie się apel i otrzymają świadectwa szkolne.

3. Pod patronatem pani Sołtys Katarzyny Janik i parafii Wysoki Kościół serdecznie zapraszamy dzieci, ministrantów i ich rodziców na uroczyste zakończenie roku szkolnego, tj. w piątek – 24 czerwca w plenerze. Spotkanie odbędzie się w parku w Wysokim Kościele. Rozpoczęcie o godzinie 16.00. Wśród atrakcji przewidziane jest ognisko, zabawy, zajęcia plastyczne i gry plenerowe. Przewidywany czas zakończenia o godzinie 20.00. Mile widziane ciasto upieczone przez rodziców.

4. W tym tygodniu w sobotę, tj. 25 czerwca od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną ludzi chorych i starszych z naszej parafii. Prosimy rodzinę i sąsiadów o poinformowanie chorych i ludzi starszych o tej zmianie.

5. Decyzją Księdza Prowincjała i Jego Rady pobyt w Wysokim Kościele kończy Ksiądz Jan Pachołek: 1 lipca rozpocznie pracę w Fundacji Czeskiej Prowincji Polskiej, gdzie będzie pełnił urząd proboszcza w trzech kościołach. W związku z tym w najbliższą niedzielę, tj. 26 czerwca na Mszy świętej o godzinie 12.00 będzie pożegnanie Ks. Jana. Serdecznie zapraszamy na tą Mszę świętą dzieci, ministrantów, młodzież i wszystkich wiernych. Natomiast od lipca do naszej wspólnoty przybędzie z Trzebini nowy duszpasterz – ks. Robert Stachowicz.

6. Trwają prace przy remoncie dzwonnicy przy kościele filialnym w Piotrkowiczkach. Koszt tych prac wraz z materiałami wyniesie 19 tysięcy złotych. W związku z tym prosimy wszystkich parafian, szczególnie mieszkających w Piotrkowiczkach i Mienicach aby na miarę swoich możliwości składali ofiary na ten cel.

W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w piątek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego patrona

7. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Dokładny plan wizyty papieża Franciszka w Polsce; Akcja w obronie wolnej niedzieli; Dokąd w tym roku pojedziemy na wakacje i wiele innych artykułów.

Dziękujemy Wam za to eucharystyczne spotkanie, za życzliwość i wszelkie dobro! Niech ta niedziela będzie początkiem błogosławionego tygodnia! Szczęść Wam Boże!

Salwatorianie