XI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

12.06.2016

1. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.

2. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiane są codziennie w kościele parafialnym (w tygodniu i w niedzielę) po Mszy świętej wieczornej. W Piotrkowiczkach nabożeństwo odprawiamy po piątkowej Mszy św. oraz w niedzielę po Mszy wieczornej.

3. W czwartek przypada trzecia rocznica ingresu i przejęcia posłannictwa Pasterza naszej Archidiecezji J. E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Natomiast w sobotę 66 rocznica święceń kapłańskich J. Em. Księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza – Seniora. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom i młodzieży bierzmowanej za zakupienie fioletowego ornatu jako dar dla naszego kościoła.

5. Informujemy, że ofiara pieniężna zbierana do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie wyniosła 390 złotych.

6. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w środę – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy; w piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielewskiego, zakonnika. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

7. Po raz kolejny informujemy wszystkich, że przy dwóch cmentarzach za pojemnikami znajdują się boksy na odpady zielone, tzw. kompostowniki. W związku z tym jeszcze raz ponawiamy gorącą prośbę aby do nich wrzucać trawę, liście, żywe kwiaty i cienkie gałązki. Natomiast nie wrzucać tworzywa sztuczne, tj. plastiki, szkła, doniczki po kwiatach i pozostałości po zniczach. Te odpady prosimy wkładać do pojemników, które znajdują się przy cmentarzach. Bardzo prosimy o zastosowanie się do naszej prośby! Prosimy także o wpłacanie kwoty pieniężnej (30 zł) na wywóz odpadów śmieciowych z pojemników.

8. Informujemy Was, że w tym tygodniu, tj. w poniedziałek rozpoczną się prace dotyczące remontu dzwonnicy w Piotrkowiczkach.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: Jak powstaje miasteczko w Brzegach, które pod koniec lipca przyjmie 2 miliony pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży; Kim jest nowy ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej i wiele innych ciekawych artykułów. Można też zakupić Mały Gość Niedzielny dla dzieci, w którym jest specjalna pocztówka, którą można wysłać do papieża Franciszka oraz plakat-terminarz z wszystkimi meczami Euro 2016.

Dziękujemy za Wasze ofiary duchowe i materialne. Niech ta niedziela, a także nowy tydzień pełne będą Bożej Łaski!
Niech Pan obdarzy Was pokojem!!

Salwatorianie