IX NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

29.05.2016

1. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła parafialnego o godzinie 18.00. Natomiast w Piotrkowiczkach we wtorek o godzinie 18.00. Po nabożeństwie Msza święta.

2. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. W kościele parafialnym codziennie do czwartku włącznie przez udział we Mszy świętej i procesji uwielbiamy Pana obecnego w Eucharystii. Procesje odbywają się po Mszy świętej o godzinie 18.30. Po nich od środy odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i do sypania kwiatków i wszystkich wiernych. W czwartek będzie miał miejsce tradycyjny obrzęd poświęcenia wianków. W Piotrkowiczkach poświęcenie będzie w piątek.

3. Od środy w miesiącu czerwcu nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele parafialnym będzie odprawiane codziennie (w tygodniu i w niedziele) po Mszy wieczornej. W Piotrkowiczkach w piątki i w niedziele po Mszy wieczornej. Msze święte w dni powszednie od środy celebrujemy o godz. 18.30 w kościele parafialnym. W Piotrkowiczkach w piątki o godzinie 17.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po poświęceniu wianków w kościele parafialnym będzie ucałowanie relikwii św. Ojca Pio.

5. W pierwszy piątek od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną ludzi chorych i starszych z naszej parafii.

6. W najbliższy piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte : w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 i w Wysokim Kościele o godzinie 18.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W pierwszą sobotę, tj. 4 czerwca o godzinie 18.00 w kościele w Krynicznie młodzież z Kryniczna i z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Z naszej parafii sakrament bierzmowania otrzymają 23 osoby. W związku z tym Msza święta w kościele parafialnym zostanie odprawiona rano o godzinie 9.00.

8. Kolejna próba kandydatów do bierzmowania, ich rodziców oraz świadków będzie w Krynicznie jutro, tj. w poniedziałek - 30 maja o godzinie 18.40. Natomiast próba generalna odbędzie się w czwartek, tj. 2 czerwca w Krynicznie o godzinie 18.40. Obecność wszystkich obowiązkowa!

9. Spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków, rodziców i rodzeństwa będzie w piątek (3 czerwca) o godzinie 19.15 w kościele parafialnym.

10. Odpust z okazji świąt patronalnych naszych kościołów zostanie odprawiony w najbliższą niedzielę, tj. 05 czerwca. Suma odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45, a w Wysokim Kościele ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 12.00. Po Mszach świętych będzie procesja wokół naszych kościołów. Msze odpustowe odprawi i Słowo Boże wygłosi salwatorianin Ksiądz Wiesław Orawiecki z Wrocławia. W związku z tym prosimy mieszkańców z Wiszni Małej o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tę uroczystość, natomiast z Mienic i z Piotrkowiczek kościoła filialnego.

11. W tym dniu na te Msze święte i udział w procesji prosimy o przyjście: dziewczynki do sypania kwiatów, liturgiczną służbę ołtarza, przedstawicieli do niesienia chorągwi i baldachimu oraz wszystkich wiernych o liczny udział. Z okazji święta patronalnego naszej parafii można zyskać odpust zupełny.

12. W sobotę w Pierwoszowie o godzinie 17.00 nie będzie Mszy świętej z powodu bierzmowania oraz w niedzielę z okazji odpustu parafialnego w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego.

13. W związku z odpustem parafialnym zmiana tajemnic różańcowych będzie za dwa tygodnie, tj. w niedzielę – 12 czerwca.

14. Informujemy, że w dniu 11 czerwca dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami pojadą na pielgrzymkę dziękczynną do Krakowa Łagiewnik. Koszt pielgrzymki wynosi 70 złotych. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby chętne prosimy aby w tym tygodniu zapisali się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

15. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara pieniężna do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Prosimy Was o ofiarność na ten cel.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marka Zubę z Piotrkowiczek i Janinę Biniek z Machnic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Zachęcamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego.