ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

15.05.2016

1. Dzieci, które dzisiaj przystąpiły do pierwszej Komunii zapraszamy wraz z rodzicami do kościoła parafialnego na godzinę 15.30. Odprawimy nabożeństwo, podczas którego dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne.

2. Dzisiejsza uroczystość komunijna jest początkiem tzw. „Białego Tygodnia”. Od jutra, przez cały tydzień, wszystkie dzieci pierwszokomunijne będą przychodziły ze swoimi rodzicami do kościoła parafialnego na godzinę 18.00 na nabożeństwo majowe i Mszę świętą, aby codziennie jednoczyć się z Panem Jezusem w Eucharystii. Prosimy aby nikogo nie zabrakło!

3. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte w obu naszych kościołach o godzinie 18.30. Natomiast w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

4. Informujemy, że w tym tygodniu w sobotę, 21 maja 5 diakonów z naszego Zgromadzenia Księży Salwatorianów otrzyma święcenia kapłańskie o godzinie 10.00 w Bazylice Mniejszej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini k/ Krakowa z rąk księdza biskupa Damiana Muskusa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w ich intencji.

5. W tym tygodniu w sobotę, 21 maja nie będzie Mszy świętej w Pierwoszowie o godzinie 17.00.

6. W dniu dzisiejszym zbierana jest do puszek ofiara pieniężna na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu tego roku. Prosimy Was o ofiarność!

7. Już dzisiaj informujemy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, że następna próba dla nich będzie za dwa tygodnie, tj. 24 maja o godzinie 18.40 w kościele w Krynicznie. Wszyscy, którzy chcą przyjąć ten sakrament prosimy aby w tym dniu byli obecni na tej próbie.

8. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Gołuzd z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Zachęcamy do nabywania lektury prasy katolickiej. Dzisiaj dostępny jest Gość Niedzielny! A w nim dołączony jest dodatek o zamachu na Jana Pawła II. Można także zakupić Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci, w którym znajduje się praktyczny dodatek – dekoracja okna na Boże Ciało.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia! Niech Pan Was strzeże i obdarzy pokojem!

Salwatorianie