VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

Wniebowstąpienie Pańskie

08.05.2016

1. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych dzieci, młodzież i wszystkich wiernych, które są odprawiane w obu naszych kościołach w tygodniu o godzinie 18.00. Po nabożeństwie jest odprawiana Msza święta (w Piotrkowiczkach Msza św. od poniedziałku do piątku). W niedziele nabożeństwo majowe w Wysokim Kościele po Mszy wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach pół godziny przed Mszą wieczorną (17.30).

2. W tym tygodniu w czasie nabożeństwa majowego będzie odmawiana nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. W przyszłą niedzielę, tj. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o godzinie 10.00 w kościele parafialnym 21 dzieci z trzeciej klasy szkoły podstawowej przystąpi po raz pierwszy do komunii świętej. Z tego powodu nie będzie Mszy świętej o godzinie 11.00 w Wiszni Małej. Intencja, która została zamówiona w Wiszni Małej zostanie odprawiona w niedzielę – 22 maja. Prosimy, aby osoby niezwiązane z uroczystością komunijną przyszły w tym dniu na Mszę św. na godz. 8.00, 12.00 i 16.45.

4. Spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych będzie w sobotę, tj. 14 maja o godzinie 15.30.

5. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii świętej w tym tygodniu będą miały próby:
w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 16.00 oraz w czwartek o godz. 16.30 – próba generalna z rodzicami, którzy są bezpośrednio zaangażowani w czasie tej uroczystości. Obecność obowiązkowa!

6. W tym tygodniu w środę, 11 maja o godzinie 19.00 bardzo serdecznie zapraszamy na plebanię ministrantów i ich rodziców na spotkanie w celu uzgodnienie planu wycieczki.

7. Pierwsza próba dla kandydatów do bierzmowania z naszej parafii i z Kryniczna odbędzie się w tym tygodniu w czwartek (12 maja) o godzinie 18.00 w kościele w Krynicznie. Obecność kandydatów obowiązkowa! W związku z tym w tym dniu w kościele w Piotrkowiczkach nie będzie nabożeństwa i Mszy świętej. Prosimy, aby w tym dniu wierni sami odśpiewali litanię przy figurze Matki Bożej.

8. W sobotę, 14 maja w kościele o godzinie 12.00 kolejne swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy aby nikogo nie zabrakło na tym spotkaniu.

9. W najbliższą niedzielę, tj. 15 maja po każdej Mszy świętej będzie zbierania do puszek ostatnia ofiara pieniężna na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu tego roku. Prosimy o ofiarność!

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać Panu Andrzejowi Walęckiemu i jego ekipie za wywiezienie odpadów śmieciowych z kompostowników, które znajdują się przy cmentarzach.

11. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
– w sobotę – święto św. Macieja Apostoła.
Wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą przeżywali swoje uroczystości życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego!

Zachęcamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego!

Dziękujemy za świadectwo wiary i okazane dobro! Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia!

Salwatorianie