VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

01.05.2016

1. W dniu dzisiejszym rozpoczął się maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. W obu kościołach nabożeństwa majowe będą odprawiane: w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele – w kościele parafialnym po Mszy wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach o godz. 17.30. Drodzy Parafianie, starsi i młodsi znajdźcie czas, aby uczcić Matkę Bożą i polecić się Jej opiece uczestnicząc w tym nabożeństwie.

2. Msze św. w dni powszednie w maju będą odprawiane w obu kościołach po nabożeństwie majowym (w Piotrkowiczkach Msza św. (od poniedziałku do piątku).

3. Wtorek – 3 maja to uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00, 12.00 i 16.45, a w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 w Wiszni Małej). Msza św. w Piotrkowiczkach o godz. 9.45 będzie celebrowana w intencji Ojczyzny, władz i mieszkańców naszej gminy, a po jej zakończeniu na placu przy pomniku obok kościoła odbędzie się uroczystość patriotyczna oraz w miejscowej świetlicy. Serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na zakończenie nabożeństwa w kościele parafialnym odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i będzie ucałowanie relikwii.

5. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w obu kościołach będzie pół godziny przed rozpoczęciem nabożeństwa majowego, tj. o godzinie 17.30.

6. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 9.00 odwiedzi z posługą sakramentalną ludzi chorych i starszych z naszej parafii Ksiądz Jan. Natomiast w pierwszą sobotę również od godziny 9.00 odwiedzi Ksiądz Proboszcz. Prosimy rodzinę i sąsiadów o poinformowanie chorych o tej zmianie.

7. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej komunii świętej w tym tygodniu będą miały próby: w czwartek i w piątek o godzinie 16.00 w kościele parafialnym. Obecność dzieci w tych dniach obowiązkowa!

8. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo dla pracy ludzkiej. W tych dniach w czasie nabożeństwa majowego będziemy się modlić w tych intencjach.

9. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11. Informujemy, że ofiara zbierana w ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy wyniosła 790 złotych i została przekazana do kurii.

12. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika; w piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

13. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Zakrzewskiego z Pierwoszowa. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Zachęcamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia!

Salwatorianie