V NIEDZIELA WIELKANOCNA

24.04.2016

1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. W Wysokim Kościele i w Piotrkowiczkach nabożeństwa majowe będą odprawiane: w niedziele – w kościele parafialnym po Mszy wieczornej a w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 (czyli przed Mszą wieczorną), natomiast w tygodniu w obu kościołach o godzinie 18.00. Prosimy Was Drodzy Bracia i Siostry, Droga Młodzieży i Drogie Dzieci, abyście polecali się Matce Chrystusa biorąc udział w tych nabożeństwach.

2. Gorąco Was prosimy abyście na miesiąc maj przyozdobili kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii.

3. W piątek, 29 kwietnia obchodzimy dzień modlitw w intencji męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Prosimy Was o modlitwę!

4. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych po Mszach świętych: w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i w Wysokim Kościele o godzinie 12.00.

5. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty;
– w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

6. W dniu dzisiejszym na apel papieża Franciszka w całej Polsce jest zbierana do puszek ofiara pieniężna na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Prosimy o ofiarność!

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze m.in.: Bóg mówi w Legnicy; Relacja z uroczystości 1050 rocznicy chrztu Polski; Nieznany list kard. Stefana Wyszyńskiego do Pobratymców i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

W dniu wczorajszym pożegnaliśmy śp. Annę Kościelniak z Wiszni Małej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach.

Salwatorianie