IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.04.2016

1. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy Was o modlitwę w tej intencji.

2. Na apel papieża Franciszka i naszej kurii Archidiecezjalnej w przyszłą niedzielę, 24 kwietnia po każdej Mszy świętej będzie zbierana do puszek ofiara pieniężna na pomoc humanitarną Ukrainy. Prosimy Was o ofiarność.

3. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w sobotę – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski
Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dzisiaj dostępny jest Gość Niedzielny! A w nim: Co zawiera długo oczekiwana adhortacja papieża Franciszka o rodzinie?; Jak chrzest Mieszka I wpłynął na dzieje Polski i wiele innych ciekawych artykułów. Można również zakupić Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a w nim m.in.: Magnes z jubileuszowym napisem Jezus w Polsce mieszka; i jak przez 1050 lat zmieniały się grancie państwa polskiego.

Dziękujemy Wam za to wspólne trwanie przy Chrystusie we wspólnocie Kościoła! Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Kościoła zawsze Wam towarzyszą!

Salwatorianie