II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela Miłosierdzia Bożego

03.04.2016

1. Dzisiaj z okazji święta Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 w kaplicy cmentarnej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach. Serdecznie zapraszamy.

2. Msze święte w dni powszednie odprawiamy: w kościele parafialnym o godzinie 18.30, w Piotrkowiczkach w piątki o godzinie 17.30.

3. W dniu jutrzejszym obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i będzie ucałowanie relikwii. W tym też dniu będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. Zebranie dla rodziców dzieci, które będą przeżywały pierwszą komunię świętą odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 7 kwietnia o godzinie 19.00 w świetlicy przy kościele parafialnym. Na te spotkanie bardzo prosimy aby byli obecni wszyscy rodzice.

6. W przyszłą niedzielę, 10 kwietnia zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego dzieci wraz z rodzicami, które w maju przystąpią do pierwszej komunii świętej.

7. W sobotę, 9 kwietnia o godzinie 11.00 w świetlicy przy kościele parafialnym swoje spotkanie będzie miała Liturgiczna Służba Ołtarza, tj. ministranci i lektorzy. Natomiast o godzinie 12.00 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy aby nikogo nie zabrakło na tych spotkaniach.

8. Informujemy Was, że pierwsza komunia święta będzie w niedzielę – 15 maja o godzinie 10.00.

9. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze: Jezus powiedział siostrze Faustynie, że koronka do Bożego Miłosierdzia ma być odmawiana „na uśmierzenie gniewu Bożego”. Co znaczą te słowa?; Ważne dla maturzystów – kiedy będą mogli się odwoływać od ustalonego przez komisję wyniku tekstu oraz płyta CD z Koronką do Miłosierdzia Bożego do słuchania w domu i w samochodzie.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach

Salwatorianie