V NIEDZIELA

okresu przygotowania paschalnego (Wielkiego Postu)

13.03.2016

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątki o godzinie 17.00. Po nabożeństwie – Msza święta.

2. W przyszłą niedzielę (20 marca) przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie palm.

3. Okazja do spowiedzi wielkanocnej w przyszłą niedzielę, tj. w Niedzielę Palmową będzie pół godziny i w czasie Mszy świętej. W spowiedzi na Mszach dopołudniowych wspomoże nas ksiądz, który przyjedzie z naszego seminarium duchownego z Bagna. Prosimy Was abyście w tą niedzielę wszyscy oczyścili swoje serca w Sakramencie Pokuty.

4. W dniu dzisiejszym po raz drugi osoby należące do parafialnej grupy Caritas zbierają do puszek ofiary pieniężne, które zostaną przeznaczone na zrobienie paczek dla osób wielodzietnych i najuboższych w naszej parafii na święta Wielkanocne. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać!

5. W najbliższy czwartek (17 marca) od godziny 10.30 członkowie Caritas z Księdzem Proboszczem będą odbierać dary dla potrzebujących, które złożyliście do koszów w sklepach na terenie naszej parafii. Jeśli ktoś chciałby jeszcze indywidualnie przywieźć dary żywnościowe, to prosimy o dostarczenie ich do czwartku, w godzinach od 15.30 do 17.00 do Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej.

6. W sobotę przypada Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca NMP. Jest on patronem Księdza Proboszcza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Wszystkich czcicieli świętego Józefa oraz solenizantów zapraszamy do kościoła parafialnego na Mszę świętą o godzinie 17.00.

7. W Uroczystość świętego Józefa przypada trzecia rocznica inauguracji pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka oraz patronalne święto J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego a także przyjęcie święceń biskupich przez nominata Księdza Jacka Kicińskiego. Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy w intencji wszystkich tych osób.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom z Machnic, którzy złożyli ofiarę pieniężną w kwocie 575 złotych na zakup kwiatów do Ciemnicy i Bożego Grobu oraz mieszkańcom Wiszni Małej, którzy uzbierali 1900 złotych, z czego 1000 złotych złożyli na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu, a 900 złotych zostało przeznaczonych na zakup potrzebnych rzeczy do funkcjonowania salki katechetycznej w Wiszni Małej, w której co niedzielę odprawiana jest Msza święta i na odpust parafialny, który parafianie z tej miejscowości będą stroić kościół.

9. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Fundację im. Ks. Jordana. W ten sposób wspieramy Seminarium Księży Salwatorianów w Bagnie. W gablotkach są wywieszone plakaty i na stoliku są położone foldery, na których są podane szczegółowe informacje. Można je wziąć do domu.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze można znaleźć m.in. Czym różnią się pokuta i zadośćuczynienie po spowiedzi świętej – o piątym warunku dobrej spowiedzi świętej; Rozmowa z lekarzem, który spotkał Boga i rzucił pracę jednej z największych klinik in vitro w Warszawie oraz wiele innych ciekawych artykułów.

Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski.

Salwatorianie